Strona główna POWIATY Znów w Baranowie królowały książki!

Znów w Baranowie królowały książki!

Po raz kolejny na baranowskim rynku obyło się Narodowe Czytanie. ,,Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej – to królowa dzisiejszego spotkania!

Tegoroczna jubileuszowa, bo już X edycja Narodowego Czytania rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11 na baranowskim rynku. Spotkanie zgromadziło wielu miłośników polskich książek. Młodzież i dorośli wspólnie czytali fragmenty lektury, a towarzyszyła temu przepiękna sceneria małego rynku i stroje z tamtych lat.

Można powiedzieć, że czytanie książek na rynku to baranowska tradycja!  X Narodowe Czytanie odbyło się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej i zgromadziło wielu miłośników polskiej literatury. Tradycyjnie całej oprawie towarzyszył kiermasz książek.

W Narodowym Czytaniu wzięli udział m.in. Marek Barszcz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Mirosław Smykla Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskimi wraz z pracownikami, Tomasz Solarski Kierownik Gminnego Zakładu Użyteczności Publicznej w Baranowie Sandomierskim,  uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim  wraz z nauczycielami, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach wraz z wychowawcami oraz mieszkańcy.

Wszyscy uczestnicy po zakończonym czytaniu mogli przybić na  swoich egzemplarzach pamiątkową pieczątkę.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy, za tak liczny udział i już teraz zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania!

baranowsandomierski.pl