Strona główna POWIATY Zdalna szkoła. Komputery trafiły do uczniów

Zdalna szkoła. Komputery trafiły do uczniów

Gmina Staszów kupiła 41 laptopów dla uczniów i nauczycieli staszowskich szkół. Sprzęt pomoże uczniom i nauczycielom w realizowaniu zadań w ramach zdalnego nauczania.
Zakup sprzętu został w całości sfinansowany dzięki dotacji w wysokości 80 tysięcy złotych, pozyskanej przez gminę Staszów ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 w ramach projektu „Zdalna Szkoła” realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Do uczniów siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Staszów trafiły 32 laptopy, kolejne 9 komputerów otrzymali nauczyciele dziewięciu szkół podstawowych. W sumie zakupiono 41 urządzeń. Komputery są odpowiednio przystosowane do wykonywania zadań w ramach nauczania zdalnego, posiadają legalne oprogramowanie i są objęte gwarancją.

– Cieszę się, że udało nam się szybko i sprawie zakupić sprzęt. Został on przekazany uczniom i nauczycielom, którzy dotychczas nie mogli w pełni realizować zajęć w ramach edukacji zdalnej – mówi burmistrz Leszek Kopeć. Po zakończeniu nauczania w trybie zdalnym komputery zostaną przekazane placówkom oświatowym.

www.staszow.pl