Strona główna POWIATY mielecki Zawody strzeleckie

Zawody strzeleckie

W ramach obchodów 100. rocznicy „Bitwy Warszawskiej” na mieleckiej strzelnicy LOK odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie. Imprezę zorganizowało Koło nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Klub Strzelecki Ogniomistrz LOK. Patronat nad nią objął Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki.

Impreza zgromadziła licznych miłośników sportów strzeleckich, zarówno byłych żołnierzy zawodowych, jak i młodych adeptów strzelectwa. Zawody rozegrano w czterech konkurencjach: rezerwistów, członków LOK, żołnierzy zawodowych WP oraz otwartej – dla gości.

Zawodnicy oddawali strzały w dwóch seriach, po 3 strzały w pierwszej – próbnej, a później kolejne 5 strzałów podlegało już ocenie przez sędziów. Podczas zawodów nie brakowało emocji. W kategorii „goście” okazało się, że niektórzy z nowicjuszy, po krótkim instruktarzu, wykazali się niezwykłym talentem strzeleckim, lokując wszystkie 3 strzały próbne w tarczy z całkiem niezłym „skupieniem”. Przełożyło się to później na całkiem przyzwoity wynik w serii punktowanej.

W kategorii żołnierzy zawodowych rywalizacja okazała się bardzo zacięta. Żeby ustalić ostateczną listę zwycięzców w tej kategorii konieczna była dogrywka rozegrana pomiędzy zawodnikami, którzy uzyskali identyczny wynik. W dodatkowej serii zawodnicy oddawali po jednym strzale. Dogrywkę wygrał ten zawodnik, który oddał lepszy strzał.

Poniżej podajemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Rezerwiści:
1/ Flis Mirosław
2/ Rak Grzegorz
3/ Kubik Dariusz

Członkowie LOK:
1/ Lipiński Wiesław
2/ Szeliga Jerzy
3/ Misiak Tomasz

Żołnierze zawodowi:
1/Bąk Jan
2/Krawiec Ryszard
3/ Maruszak Jerzy

Goście:
1/ Wiącek Dawid
2/ Podgórski Władysław
3/ Pado Stanisław

 

www.powiat-mielecki.pl