Strona główna POWIATY mielecki Zaprotestuj przeciwko przemocy wobec kobiet

Zaprotestuj przeciwko przemocy wobec kobiet

W tym roku po raz drugi miasto Mielec przyłączy się do społecznej akcji „Nazywam się Miliard / One Billion Rising Poland”.

Siedem lat temu po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu kolejnych lat do akcji przyłączały się kobiety z kolejnych krajów.

Wspólnym mianownikiem całej akcji jest taniec – bo tańcząc człowiek rządzi swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię. Tak właśnie powstała akcja One Billion Rising Poland w której swój udział ponownie będą mieli mielczanie.

W lutym ubiegłego roku kilkadziesiąt osób zatańczyło na schodach Samorządowego Centrum Kultury wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec krzywdzenia kobiet. Akcji patronował Prezydent Miasta Mielca, a obok SCK w jej przeprowadzenie włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nie inaczej będzie w tym roku. Tym razem tematem wiodącym akcji w Polsce będzie kwestia zgody na kontakty intymne. Występom tanecznym we wszystkich polskich miasta  towarzyszyć będzie hasło – Tylko „TAK” oznacza zgodę . Seks bez zgody to gwałt.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drugiej mieleckiej edycji akcji Nazywam się Miliard, która odbędzie się 17 lutego 2020 roku o godzinie 16.00 przed SCK przy Al. Niepodległości.

www.mielec.pl