Strona główna POWIATY mielecki Zapraszamy do współpracy przy trzeciej edycji mieleckiego Budżetu Oywatelskiego

Zapraszamy do współpracy przy trzeciej edycji mieleckiego Budżetu Oywatelskiego

Rozpoczęła się realizacja inwestycji i przedsięwzięć Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Ogłoszono już przetarg na budowę toru rowerowego „Pamptrack”. Przygotowywane do realizacji są kolejne zadania.

W sumie kwota 2 milionów złotych rozdysponowana zostanie na 13 projektów lokalnych i 3 projekty ogólnomiejskie, które w głosowaniu otrzymały największą liczbę głosów.

Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy ogromne zainteresowanie mielczan drugą edycją Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się że z możliwości bezpośredniego wpływu na realizację różnych inwestycji, przedsięwzięć czy wydarzeń skorzystało ponad 11 tysięcy mieszkańców Mielca. Głosy oddawano zarówno na propozycje projektów ogólnomiejskich, jak również na projekty lokalne w dziewięciu wyodrębnionych na terenie Mielca obszarach.

Mielczanie pokazali, że potrafią zawalczyć o swój projekt, wypromować go i zjednoczyć wokół niego swoich sąsiadów i znajomych, tak by zebrać jak największą liczbę głosów poparcia podczas głosowania.

Przed nami kolejna trzecia w naszym mieście edycja MBO, którego wybrane przedsięwzięcia będą realizowane w roku 2021. Zależy nam, aby budżet obywatelski był jak najlepiej przystosowany do potrzeb naszych mieszkańców, aby nadążał za ich oczekiwaniami. Dlatego wciąż pracujemy nad niezbędnymi modyfikacjami i usprawnieniami.

W związku z tym Urząd Miejski w Mielcu zachęca wszystkich mieszkańców do zgłaszania wszelkich propozycji zmian, uwag, spostrzeżeń, wniosków i rekomendacji, które pomogą udoskonalić naszą formułę budżetu obywatelskiego.

Uwagi, które można składać mogą dotyczyć każdego etapu MBO (czyli np. promocji, edukacji mieszkańców, zgłaszana  projektów, zbierania podpisów poparcia, weryfikacji projektów, głosowania), a także każdego dokumentu powiązanego z budżetem obywatelskim (regulaminu, formularza zgłoszenia, list poparcia itp.).

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Uwagi i propozycje można zgłaszać do 14 lutego wysyłając maila na adres: mbo@um.mielec.pl

www.mielec.pl