Strona główna POWIATY mielecki Zapraszamy do gry w boule!

Zapraszamy do gry w boule!

23 września br. na błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu obok siłowni zewnętrznej miało miejsce otwarcie dwóch boisk Bulodrom do gry w boule.

Jest to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi w którą teraz będzie można grać także w naszym mieście na dwóch boiskach (żwirowych torach), które powstały w sąsiedztwie kortów tenisowych i wspomnianej siłowni zewnętrznej, która w ostatnich miesiącach przeszła istotną modernizację.

W jej zakresie m.in. odchwaszczono ciągi komunikacyjne, donice i rabaty ozdobne oraz  uzupełniono materiał roślinny, a także wykonano nowe nasadzenia z ziół i roślin oraz zamontowano dodatkowe ławki.  Całość zrealizowanych prac zamknęła się kwotą około 34 tys. zł. W ten sposób powstało nowe miejsce do rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gra w bule polega na trafieniu metalowymi kulami możliwe jak najbliżej tzw. świnki, czyli kuli-celu. W boule można grać zarówno jeden na jednego albo zespołowo – w drużynach dwu- lub trzyosobowych. Rozgrywka Boule wymaga wyczucia i doskonałej precyzji.

W piątkowej nauce gry w boule  brali udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski , zaproszeni goście oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.

Boiska będą dostępne dla mieszkańców bezpłatnie, bez opłat będzie można wypożyczyć boule  na kortach tenisowych, po uiszczeniu  kaucji (zwrotna) lub przynieść do gry swoje boule.

Zapraszamy do gry!

mielec.pl