Strona główna POWIATY Zabawa na Golejowie nie ustaje!

Zabawa na Golejowie nie ustaje!

W ostatni weekend Golejów wypełnił się po brzegi. Na plaży powstały wspaniałe rzeźby z piasku, a całe rodziny wzięły udział w rozgrywkach i konkursach sportowych. Tuż po zmroku parkiet w Golejowie rozświetliły nastrojowe lampki – energetyczne rytmy wciągnęły do wspólnej zabawy wszystkich.

O atrakcje podczas pikniku rekreacyjno-sportowego pod nazwą „Aktywny Golejów”, który odbył się w niedzielę, 7 sierpnia, zadbał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz stowarzyszeniem SIGMA Staszów. Zabawę na Golejowie rozpoczął konkurs rzeźb w piasku. Na plaży uczestnicy wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki – były przeróżne żółwie, zbudowano mitycznego smoka i syrenę, groźnego krokodyla, a także postaci z bajek i filmów. Na golejowskiej plaży w środku lata pojawił się nawet… bałwan! Jury stanęło przed trudnym wyborem zwycięzcy, jednak jednogłośnie pierwsze miejsce przypadło w udziale drużynie, która z piasku wyczarowała smoka. Nagrody uczestnikom wręczali między innymi dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów oraz Rafał Glegoła – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.

Już od 14:00 plażowicze mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkurencjach i zabawach sportowych z nagrodami. Przygotowano zmagania zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników wydarzenia. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zadbał także o malowanie twarzy dzieci, co cieszyło się dużą popularnością. Na terenie kompleksu rozstawiono food trucki z jedzeniem oraz napojami. Wieczorem na plaży królowała taneczna atmosfera! Uczestnicy pikniku rozgrzali parkiet na Golejowie do czerwoności. Chętnych do wspólnej zabawy przy największych hitach nie brakowało. O oprawę muzyczną zadbał Piano Kamil Kondek.

Wakacyjna pogoda dopisuje, a sezon letnich kąpieli trwa w najlepsze! Czas nad wodą można spędzić nie tylko w zagranicznych kurortach, czy też nad morzem. Na miłośników tego rodzaju wypoczynku czeka magiczny Golejów – kompleks leśnych jezior, otoczony niesamowitą przyrodą. Zachęcamy wszystkich do korzystania z kąpieliska w Golejowie. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają tu wyszkoleni ratownicy w godzinach od 10:00 do 18:00. Oprócz plaży i zrewitalizowanego akwenu na odwiedzających Golejów czeka wypożyczalnia sprzętów wodnych, trampolina oraz zjeżdżalnie dla najmłodszych. Dużą atrakcją, która przyciąga uwagę, jest pływająca fontanna pośrodku Dużego Stawu – nocą urządzenie jest podświetlane i tworzy niesamowitą atmosferę. Gorąco zachęcamy do spędzania letnich dni na Golejowie!

staszow.pl