Strona główna POWIATY Za nami XIV Memoriał im. Danuty Batóg

Za nami XIV Memoriał im. Danuty Batóg

W środę, 8 czerwca, na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach odbył się XIV Memoriał im. Danuty Batóg w biegach przełajowych.

Rozpoczęcie zawodów poprzedziło złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na cmentarzu parafialnym w Kurozwękach. Memoriał organizowany jest od 2006 roku ku pamięci Danuty Batóg, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Kurozwękach, która zmarła w wieku 45 lat. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji, wspólnego spędzania czasu, a także integracja uczniów i nauczycieli z różnych szkół. Co roku w biegu przełajowym licznie bierze udział młodzież z terenu całej gminy Staszów.

Na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach zmierzyło się ze sobą 104 uczniów z terenu miasta i gminy Staszów. W biegach przełajowych udział wzięły szkoły z Wiązownicy Dużej, Mostek, Oleśnicy, SP nr 3 w Staszowie, Koniemłotów i Kurozwęk.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:
1. Weronika Kozieł – PSP Kurozwęki
2. Wanessa Bystrzanowska – PSP Koniemłoty
3. Kinga Kargulewicz – PSP Mostki

Chłopcy:
1. Filip Pierściński – PSP Mostki
2. Miłosz Turek – PSP Kurozwęki
3. Tomasz Maj – PSP Mostki

Wydarzenie zorganizowane przez Zespół Placówek Oświatowych – Publiczną Szkołę Podstawową i Przedszkole w Kurozwękach oraz Zespół Pałacowy w Kurozwękach patronatem honorowym objął dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów.

staszow.pl