Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg XVI PARADA MIKOŁAJÓW w Tarnobrzegu

XVI PARADA MIKOŁAJÓW w Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu 16 raz została przeprowadzona PARADA MIKOŁAJÓW zorganizowana dla najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega. 

Plac Bartosza Głowackiego gościł ponad trzy tysiące dzieci i dorosłych mieszkańców Tarnobrzega, na których czekało szereg propozycji przygotowanych przez organizatora. Karuzela, kolejka, konkursy i zabawy, występy artystyczne, loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji czekających na najmłodszych.

W kulminacyjnym punkcie Parady na Pl. Głowackiego wjechało ponad 200 pojazdów różnych z Mikołajami, które wcześniej odwiedziły osiem tarnobrzeskich osiedli częstując obserwujące przejazd kawalkady dzieci cukierkami. Pomysłowość uczestników przejazdu była ogromna, w kolumnie pojazdów można było zobaczyć przyozdobione wozy strażackie, pojazdy osobowe, motocyklistów, rowerzystów, ale również jeźdźców konnych, motorówkę i sanie na lawecie, trzy zestawy baloniarskie, które „buchały” ogniem, zwyżkę, samochody terenowe i wyścigowe oraz wiele innych pojazdów.

Organizator imprezy – Stowarzyszenie ESTEKA, organizacja pożytku publicznego, przygotowało ponad 2 tysiące słodkich niespodzianek dla dzieci, które przyniosły do opieczętowania własnoręcznie przyozdobioną kartkę świąteczną.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzona była licytacja stroików świątecznych przygotowanych przez tarnobrzeskie przedszkola i szkoły oraz loteria fantowa, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie leczenia trzech niepełnosprawnych chłopców: Arka, Dominika i Filipa.

Robert Kędziora