Strona główna POWIATY XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych

Od 6 do 8 czerwca br., w Staszowie odbywał się XIX Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenia ma na celu między innymi prezentację i promowanie ich dorobku artystycznego. Festiwal nie tylko promuje pozytywny wizerunek, ale również umożliwia integrację osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną. Jest również świetną okazją do wymiany doświadczeń dla pracowników instytucji opiekuńczych.

6 czerwca, w parku rekreacyjno – sportowym „Zalew nad Czarną”, Festiwal uroczyście otworzył dr Leszek Kopeć – burmistrz Staszowa.

Dzisiejsze wydarzenie jest okazją do zaprezentowania Waszej pracy – mówił burmistrz, kierując słowa do artystów i ich opiekunów – Jest również okazją do pokazania jak tworzycie i realizujecie się, ale również inspirujecie swoich odbiorców. Dzisiaj nie tylko będziemy podziwiać Wasze umiejętności artystyczne, ale poprzez pokazanie ich szerszej społeczności kształtowane będą postawy otwartości wobec Waszych potrzeb – dodał burmistrz. Na zakończenie burmistrz życzył obecnym wielu wspaniałych wrażeń.

Na scenie plenerowej Staszowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert w wykonaniu uczestników Festiwalu. Zaprezentowano również prace plastyczne, na stoiskach eksponowano obrazy, rzeźby, stroiki oraz wiele innych dzieł wykonanych zróżnicowanymi technikami. Pomysłowość i kunszt artystów, zadziwiał rozmaitością i jakością wykonanych prac.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi dr Leszek Kopeć, burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Ewa Kondek, zastępca burmistrza oraz Anna Gogole, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury.

7 i 8 czerwca w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty z choreoterapii, przeznaczone dla nauczycieli i pracowników instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Finałem Festiwalu, 8 czerwca, miał być koncert saksofonowy w wykonaniu Marcina Walasa, który miał się odbyć w parku im. A. Bienia, jednak ze względu na pogodę został przełożony na termin późniejszy.

staszow.pl