Strona główna POWIATY XI edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Zdrowie wierszem malowane”

XI edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Zdrowie wierszem malowane”

7 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Sandomierzu odbyła się XI edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Zdrowie wierszem malowane”. Konkurs odbywał się w formie online. Na początku spotkania widzowie mieli okazję obejrzeć krótki występ artystyczny w wykonaniu dzieci z grupy „Kolorowe kredki” oraz „Biedroneczki”. Następnie miała miejsce prezentacja nagranych wcześniej filmów konkursowych. Dzieci przygotowały je z bardzo dużym zaangażowaniem – poza mistrzowską prezentacją znanych wierszy, przedszkolaki wystąpiły w przebraniach w specjalnie przygotowanej scenerii, czym szczególnie ujęły jury.

Komisja, składająca się z pań nauczycielek sandomierskich przedszkoli, jednogłośnie uznała, ich wszystkie dwanaścioro dzieci, które odważyło się zaprezentować wiersze, zasłużyło na pierwsze miejsce i nagrodę, dlatego ostatecznie postanowiono nagrodzić upominkami wszystkich uczestników konkursu. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który wraz z komisją konkursową wręczał nagrody przedszkolakom. Włodarz miasta zaskoczył także wszystkich obecnych niespodzianką w postaci recytacji wiersza pt. „Na straganie” Jana Brzechwy. Dzieci były zachwycone.

Inicjatywa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania przez obcowanie z literaturą, dzięki czemu dzieci mogły nie tylko pogłębić swoją wiedzę na ten temat, ale także promować młode talenty i uwrażliwić je na piękno ojczystego języka, pobudzić artystyczną aktywność i kreatywność.

sandomierz.eu