Strona główna POWIATY mielecki Wystawa Mosior-Mrozowski-Myśliwiec

Wystawa Mosior-Mrozowski-Myśliwiec

W rozpoczynającym się Tygodniu Bibliotek Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na niezwykłą wystawę MOSIOR–MROZOWSKI–MYŚLIWIEC, którą można oglądać w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2.

Wystawa Mosior–Mrozowski–Myśliwiec prezentuje przekrojowe prace trójki przyjaciół. Artyści stanowią zupełnie odrębne światy artystyczne, łączy ich natomiast nierozerwalna więź ze sztuką oraz potrzeba tworzenia.

Marlena Mosior zainteresowanie naturą przelewa na płótna tworząc malarskie kompozycje organiczne. Świat przyrody przedstawia w skali mikro i makro, skalując, kadrując i wnikliwie studiując napotkane przez siebie obiekty. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, ale również ilustracją i projektowaniem graficznym.

Tomasz Mrozowski mieszka i tworzy w niedalekiej okolicy Mielca. Ukryty przed światem  w pracowni, głównie nocami poświęca się swojej pasji – malarstwu i ceramice. W jego pracach widać inspiracje mitologią i renesansowym malarstwem. Nie ustaje w próbach uchwycenia piękna otaczającego go świata. Wykorzystuje różne techniki malarskie, jak gwasz, tempera żółtkowa, akryl i olej. Nie boi się podejmować nowych tematów artystycznych.

Marcin Myśliwiec inspiruje się motywami wywodzącymi się ze średniowiecznych bestiariuszy. W jego pracach jest obecny symbolizm i melancholia. Częstym motywem w jego twórczości są postacie ludzkie z głowami ptaków, które nazywa Nielotami, a także diabły i bestie. Marcin Myśliwiec rzeźbi używając głównie piły łańcuchowej i siekiery, dzięki którym uzyskuje wyraziste faktury, łącząc je z kontrastowymi detalami. Stosowana polichromia i złocenia nasuwają skojarzenia ze sztuką sakralną.

Wystawę można oglądać w Galerii MBP SCK w Mielcu od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia biblioteki od 11.00 do 19.00, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. W Galerii może przebywać  jednocześnie 6 osób. Wystawa  jest dostępna do 27 czerwca 2021 r.

www.mielec.pl