Strona główna POWIATY Wystartował system miejskiego roweru

Wystartował system miejskiego roweru

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca na stalowowolskie ulice powróciły rowery miejskie. 120 jednośladów przy 12 stacjach miejskich czeka na spragnionych wycieczek po mieście i okolicach. Operatorem systemu jest konsorcjum Orange Polska i Roovee. 

W tym roku do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało 120 jednośladów, a wśród nich 10 rowerów dziecięcych, 5 typu tandem, 10 rowerów cargo i 10 z fotelikiem dla dziecka. Rowery zlokalizowane są na dwunastu stacjach: MDK – Plac Piłsudskiego; Park Miejski – ul. Narutowicza; Huta – Rondo im. Solidarności Huty,  Górka – Al. Jana Pawła II; Hala Targowa – ul. Okulickiego, Rondo KEN – ul. Komisji Edukacji Narodowej; Bazylika – Al. Jana Pawła II; Błonia Nadsańskie; Hutnik – ul. Wańkowicza; ul. Siedlanowskiego; ul. Czarnieckiego; Rozwadów przy Galerii Alfonsa Karpińskiego. 

Stacja rowerowa z ulicy Staszica przeniesiona została na Al. Jana Pawła II obok Bazyliki.  

Przypominamy, że do wypożyczenia rowerów niezbędna jest aplikacja mobilna zainstalowana na telefonie z dostępem do Internetu oraz opłata początkowa w kwocie 10 złotych. Pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe, kolejne to opłata w wysokości 5 groszy za minutę. W celu zwrócenia jednośladu należy ręcznie zamknąć blokadę tylnego koła i wpiąć rower do stojaka. Dopiero wtedy system uzna rower za oddany poprawnie. Żadne inne czynności nie są już wymagane. W celu upewnienia się, czy zwrot został zakończony pomyślnie, można dokonać weryfikacji na swoim koncie użytkownika. Rowery można też zwracać na obszarze strefy miasta, z wyjątkiem parkingów podziemnych, tuneli, garaży, cmentarzy, lasów i parków. Regulamin zabrania dokonywania zwrotu roweru i jego przechowywania w budynkach, na prywatnych posesjach, w piwnicach albo samochodach. Rower zwracany poza stacją musi być oparty o nóżkę/stopkę. Za niszczenie rowerów lub nieodpowiednie użytkowanie regulamin przewiduje kary. 

stalowawola.pl