Strona główna POWIATY Wyścig kolarski „Stalowa Strzała 24 km” obwodnicą Stalowej Woli i Niska

Wyścig kolarski „Stalowa Strzała 24 km” obwodnicą Stalowej Woli i Niska

Stalowa Strzała” z udziałem stalowowolskiej drużyny kolarskiej Voster ATS Team zapoczątkuje 15 maja atrakcje z okazji otwarcia obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Wyścig na odcinku 24 km będzie gratką dla fanów rowerowej rywalizacji. Tour rozpocznie się o godzinie 11.00 przy wjeździe na obwodnicę od Galerii VIVO.

Drużyna kolarska Voster funkcjonowała w Stalowej Woli od jakiegoś czasu jako zespół amatorski. Dzięki wsparciu sponsorów, a także samorządu Stalowej Woli ekipa dołączyła do zawodowego peletonu. A już w najbliższą sobotę nasza kolarska chluba weźmie udział w otwarciu obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Oprócz Voster ATS Team w wyścigu „Stalowa Strzała 24 km” pojadą również zawodnicy z innych okolicznych grup kolarskich i zaproszeni goście z zawodowych drużyn.

Okazję, by ścigać się z zawodowcami będą mieli także mieszkańcy Stalowej Woli. Aby pojechać w peletonie, należy od 9.30 zapisać się w biurze zawodów zlokalizowanym przy starcie. Udział wyłącznie z rowerem szosowym i własnym kaskiem. Nagrody otrzymają pierwsze 3 osoby w kategorii open. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, aczkolwiek obowiązuje limit miejsc do 100 osób.

To jednak nie jedyne atrakcje przewidziane na 15 maja. O 12.00 wystartuje Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze”, a po nim EkoMasa krytyczna na kółkach. Na koniec parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych zainicjuje ruch kołowy na nowej arterii. Ponadto w programie wydarzenia zaplanowane jest darmowe, rodzinne grillowanie z watą cukrową i popcornem.

Organizatorami wydarzenia są: Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury, Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, firma Mostostal, Miejski Dom Kultury
w Stalowej Woli i Stalowowolski Klub Biegacza.

Przypominamy, że obwodnica Stalowej Woli jest drogą szybkiego ruchu, z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i przeznaczeniem dla ruchu kołowego. W jej ciągu nie ma też chodników i ścieżek rowerowych. Apelujemy więc o ostrożność w czasie wydarzenia i przede wszystkim już po otwarciu arterii.

OtwieraMY OBWODNICĘ Stalowej Woli i Niska
15 maja 2021 / sobota wjazd od ul. Chopina / Galeria Vivo

11:00 – Grupa kolarska VOSTER – Wyścig „Stalowa Strzała 24 km”

12:00 – Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze” – 6,8 km / kat. 16-29, 30-49, 50+ / po biegu dekoracja zwycięzców

13:30 – EkoMasa krytyczna na kółkach – 6,8 km / rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, eko-pojazdy /

14:00 – Parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych – Otwarcie obwodnicy

DARMOWE ATRAKCJE: RODZINNE GRILLOWANIE, WATA CUKROWA, POPCORN

 

www.stalowawola.pl