Strona główna POWIATY Wspieraj lokalnie – przekaż 1% podatku na rzecz stalowowolskich organizacji pożytku publicznego

Wspieraj lokalnie – przekaż 1% podatku na rzecz stalowowolskich organizacji pożytku publicznego

 

Mieszkańcy Stalowej Woli wielokrotnie udowadniali, że warto wspierać lokalne firmy i organizacje. Szczególnie widoczne jest to w dobie pandemii koronawirusa, kiedy cała Stalowa Wola wyraża swój lokalny patriotyzm wspierając miejscowych producentów.

Teraz mieszkańcy mogą raz jeszcze wesprzeć „swoich” oddając swój 1% przy okazji rozliczania swojego PIT-u, tym bardziej, że zaproponowany przez rząd pakiet antykryzysowy w związku z koronawirusem zakłada przesunięcie terminu rozliczenia PIT na koniec maja.

Jak co roku swój 1% z podatku możemy przekazać na rzecz stalowowolskich organizacji pożytku publicznego, tym samym pomożemy najbliższym i zamanifestujemy naszą więź z małą ojczyzną.

Możemy to zrobić korzystając ze specjalnego, bezpłatnego Programu PIT dla Stalowej Woli, który opracowała Fundacja Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych wraz z PITax.pl. Program służy do rozliczania deklaracji PIT. Każdy podatnik, który skorzysta z programu, będzie mógł przekazać 1% jednej z organizacji działającej w naszym regionie.

Program do rozliczania PIT dla Stalowej Woli

https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-stalowej-woli/

Jakie są korzyści płynące ze skorzystania z oferty?

Korzystając z oferty programu “WSPIERAJ LOKALNIE”:

  • wychodzimy z inicjatywą wsparcia i promocji lokalnych OPP;
  • udostępniamy i ułatwiamy dostępu do listy OPP z terenu Stalowej Woli
  • przyczyniamy się do szerzenia idei wsparcia lokalnych organizacji i świadomej regionalnej pomocy
  • oferujemy pomoc w zbiórce 1% dla organizacji lokalnych, które często nie mają tak dużej siły przebicia w celu reklamy, jak duże ogólnopolskie organizacje, a działają lokalnie i pomagają Naszym mieszkańcom;
  • dzięki liście organizacji z Naszego regionu, mają Państwo ułatwiony dostęp i decyzję do przekazania 1%;

www.stalowawola.pl