Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Wsparcie od miasta

Wsparcie od miasta

Jak zapowiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas czwartkowej konferencji on-line, miasto będzie w miarę możliwości, ale i w miarę dostępności – co obecnie jest dużym problemem –  zapewniać środki ochronne (płyny do dezynfekcji, odzież) tym, którzy służą mieszkańcom miasta.

– Do tej pory zakupiliśmy i już rozprowadziliśmy 250 litrów płynu do dezynfekcji rąk, 50 litrów koncentratu do dezynfekcji powierzchni zmywalnych i 40 przyłbic ochronnych. Czekamy jeszcze na rękawice ochronne, których teraz zamawiamy 10 tysięcy sztuk, planujemy też zakup zestawów odzieży ochronnej, kombinezonów i masek – mówi prezydent Bożek.

Zakupione przez magistrat rzeczy już zostały rozdysponowane. Miasto doposażyło tarnobrzeskich ratowników medycznych (płyny i przyłbice), pielęgniarki środowiskowe (płyny), funkcjonariuszy KMP w Tarnobrzegu (płyny), funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu (płyny i przyłbice), OSP (płyny), dwie największe spółdzielnie mieszkaniowe w mieście – TSM i Siarkowiec (płyny).

– Są sytuacje, zwłaszcza te zagrażające bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu ludzkiemu, wobec których niewiele innych rzeczy ma znaczenie. Jeśli będzie trzeba podejmować dalsze działania, także doposażać nasze służby, jesteśmy zdecydowani rezygnować z miejskich imprez, a pieniądze przeznaczać na pomoc mieszkańcom. Życie ludzkie nie ma ceny – podkreśla prezydent.

www.tarnobrzeg.pl