Strona główna POWIATY Wsparcie dla najemców lokali użytkowych

Wsparcie dla najemców lokali użytkowych

   Pandemia koronawirusa COVID-19 oraz wprowadzenie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, czego skutkiem jest wprowadzenie przez rząd szeregu zakazów i ograniczeń w przestrzeni publicznej, spowodowało zamknięcie wielu branż wśród przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą w gminnych lokalach użytkowych.

   W celu ochrony ludności przed zarażeniem się wirusem COVID-19, zamknięto w kraju m.in. teatry, galerie handlowe, kina, obiekty sportowe, ale także małe, czasami kilkuosobowe, zakłady gastronomiczne, zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne, gabinety fizjoterapeutyczne i szereg innych. Mieszkańcom ograniczono możliwość swobodnego przemieszczania się i wychodzenia z domów.
To wszystko razem powoduje kłopoty finansowe przedsiębiorców działających na terenie naszego miasta i gminy. Mając na względzie troskę o zachowanie miejsc pracy, zapobieżenie przed zamknięciem małych zakładów usługowych i handlowych, chcąc wesprzeć małych przedsiębiorców w chwilach, w których zagrożona została możliwość prowadzenia przez nich działalności gospodarczej, burmistrz miasta i gminy zminimalizował stawki miesięcznego czynszu za wynajmowane od gminy lokale użytkowe. W okresie dwóch miesięcy, tj. w kwietniu i maju bieżącego roku, wysokość opłaty za czynsz wynajmowanego od gminy lokalu użytkowego wynosić będzie symboliczne      1 zł + 23% VAT. Do tej pory ulgą tą objęto 15 przedsiębiorców.

SK/MN

www.nowadeba.pl