Strona główna POWIATY Wsparcie dla DPS i ZOL w Kurozwękach

Wsparcie dla DPS i ZOL w Kurozwękach

W dniu 28 kwietnia br., Dom Pomocy Społecznej oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kurozwękach, otrzymały wsparcie w postaci 11 ton produktów spożywczych z Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim. O udzielenie takiej pomocy, wojewodę świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, poprosiła w pierwszych dniach kwietnia, dyrektor tych placówek siostra Barbara Zółkowska ze Zgromadzenia SS. Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Dar w postaci, m.in.: cukru, mąki, jajek, oleju, makaronu, fasoli, ryżu, konserw, soków, sera i mleka, przywieźli i rozładowali żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w obecności dowódcy batalionu ppłk. Arkadiusza Nenutila.

Żołnierze WOT, od 18 marca br., realizują pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem ,,Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania na terenie kraju, również w województwie świętokrzyskim,  zaangażowanych jest ponad 4 tys. żołnierzy, w tym podchorążych Akademii Wojskowych. Celem operacji jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. Żołnierze 10 Brygady WOT na terenie województwa świętokrzyskiego, rozwieźli do tej pory około 300 ton żywności.

Za otrzymany dar serdecznie podziękowała siostra Barbara Ziółkowska – dyrektor DPS i ZOL w Kurozwękach. Pensjonariusze oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej, a także Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, w sumie ponad 200 osób, od kilku tygodni znajdują się w profilaktycznej kwarantannie, mającej na celu minimalizację możliwości zachorowania na COVID-19, co jednak poważnie zwiększa koszty funkcjonowania ośrodka. Otrzymane wsparcie, wydatnie pomoże lepiej przetrwać ten trudny okres.

Tekst i foto: Jan Mazanka

www.staszowski.eu