Strona główna POWIATY mielecki Wojskowy ambulans w DPS

Wojskowy ambulans w DPS

W mieleckim Domu Pomocy Społecznej przeprowadzone zostały badania przesiewowe wśród pensjonariuszy i personelu.

W ostatni dzień kwietnia przed mielecki DPS-em pojawił się ambulans wojskowy. To efekt nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, w myśl którego zarówno pensjonariusze jak i zatrudniony w domach opieki personel mają być okresowo badani na okoliczność zarażenia się koronawirusem COViD-19.

Wojskowa załoga medyczna w specjalnie przygotowanym – odizolowanym miejscu pobrała 20 próbek. O wynikach dyrekcja placówki zostanie poinformowana natychmiast po wykonaniu testów.

Renata Lazur, dyrektor mieleckiego DPS’u uspokaja, że wszyscy jej podopieczni i pracownicy placówki czują się dobrze. – Jak dotąd nie zauważyliśmy żadnych niepokojących objawów u naszych podopiecznych – dodaje. – Nasze starania, nasza czujność w tym względzie nasiliła się szczególnie po tym, jak media donosiły o kolejnych przypadkach zachorowań w DPS’ach w różnych częściach kraju.

Okresowe pobranie próbek za pewien czas zostanie powtórzone na kolejnej grupie pracowników i mieszkańców mieleckiego DPS”u. Jest to jeden z największych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Obecnie mieszkają tam 152 osoby.

mp

www.powiat-mielecki.pl