Strona główna POWIATY Wojewoda z wizytą w gminie Staszów

Wojewoda z wizytą w gminie Staszów

25 sierpnia w Staszowie gościł Wojewoda Świętokrzyski  dr n. med. Zbigniew KoniuszOdwiedził między innymi odrestaurowany Pałac Kołłątajów w Wiśniowej.

Wojewoda spotkał się z włodarzami w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie. Podczas spotkania z burmistrzem miasta i gminy Staszów, dr. Leszkiem Kopciem oraz zastępcą burmistrza dr Ewą Kondek rozmawiano przede wszystkim na temat bieżącej sytuacji w gminie. Podjęto również temat potrzeb oraz wyzwań, jakie stoją przed staszowskim samorządem.

Włodarze miasta zaprosili Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza do odwiedzenia odrestaurowanego Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. Burmistrz Leszek Kopeć w trakcie zwiedzania budynku oprowadził Wojewodę po wyremontowanych salach, zrelacjonował przebieg remontu, a także zapoznał go z efektem prac końcowych. Pałac jest obecnie dostępny do zwiedzania dla mieszkańców i turystów. Prócz funkcjonującej od lat filii biblioteki w budynku znajduje się Izba Pamięci Hugona Kołłątaja, gdzie można zobaczyć dokumenty związane z osobą i twórczością Kołłątaja. Są wśród nich wydania jego dzieł, starodruki oraz pamiątki mieszkańców gminy Staszów związane z twórcą Konstytucji 3 Maja. Burmistrz przestawił również Wojewodzie plany związane z dostosowaniem Pałacu do pełnienia funkcji turystycznych i kulturalnych, takich jak na przykład organizacja koncertów, wernisaży oraz konferencji, a także z dalszymi projektami modernizacji parku wokół Pałacu.

staszow.pl