Strona główna POWIATY mielecki Wkrótce kolejny etap rewitalizacji parku leśnego

Wkrótce kolejny etap rewitalizacji parku leśnego

Gruntowną przebudowę przejdzie ciąg pieszo-jezdny biegnący od ul. Żeromskiego do ul. Wolności. Za remont alei głównej odpowiedzialna jest Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Józef Turek z siedzibą w Mielcu. Firma ta została wyłoniona z przetargu nieograniczonego.

Roboty budowlane rozpoczną się od prac rozbiórkowych, zdjęcia starej nawierzchni asfaltowej, demontażu 20 sztuk ławek i koszy oraz wykarczowaniu 16 sztuk drzew. Pnie  i korzenie drzew będące w sąsiedztwie inwestycji zostaną odpowiednio zabezpieczone. Wkrótce na tym terenie pojawią się nowe ławki oraz kosze na odpady.

Warto wspomnieć, że do wtorku 14 lipca, do godziny 11.00 można było składać oferty w ramach przetargu unijnego na nasadzenia w Parku Kazimierza Wielkiego, prace pielęgnacyjne w zaadaptowanym drzewostanie , jak i przygotowanie gruntu i podłoża pod nowe nasadzenia roślinne. Przypomnijmy, że nasadzonych ma zostać 500 drzew oraz ponad 10 tysięcy krzewów, wiele gatunków bylin kwitnących, zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków na drzewach.

W związku z pracami, teren parku zostanie częściowo wyłączony z użytkowania.

 

www.mielec.pl