Strona główna POWIATY „Wierni do końca…” – wyjątkowy koncert w Baranowie Sandomierskim

„Wierni do końca…” – wyjątkowy koncert w Baranowie Sandomierskim

W baranowskim MGOK-u trwają intensywne próby przed koncertem zaplanowanym na 1 marca, czyli w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Grupa młodych ludzi z gminy Baranów Sandomierskich oraz okolic przygotowuje muzyczny hołd dla bohaterów antykomunistycznego podziemia. Pomysłodawcą i reżyserem przedsięwzięcia jest Mateusz Mitka, pracownik MGOK-u, który przed paroma laty dwukrotnie realizował już ciekawe koncerty ku czci Żołnierzom Wyklętym. Występy cieszyły się dużym uznaniem wśród publiczności, dlatego postanowiono zrealizować kolejną edycję.

– Jest to doskonała okazja, by poprzez muzykę uczcić pamięć Niezłomnych – tłumaczy Mateusz Mitka. – Zależy nam także, by poprzez inicjatywę artystyczną edukować, skłonić uczestników koncertu do zapoznania się z historią, zaciekawić ich losami ludzi, którzy nie godzili się na porządki, jakie zapanowały w Polsce po II wojnie światowej i oddali za to życie, zdrowie, poświęcili rodzinę. A byli przecież w wieku naszych muzyków.

Organizatorzy zapewniają, że koncert dostarczy także wielu doznań artystycznych na najwyższym poziomie. Zadbają o to utalentowani młodzi ludzie, którzy przygotowują aranżacje i wykonania. Na scenie wystąpią wokaliści: Angelika Brylska, Sylwia Dul, Patrycja Mitkiewicz, Klaudia Mrówczyńska, Iga Pańczyk, Marcin Raś, Kacper „Spooky Wooky” Smykla, Aleksandra Solarska, Sara Trubiłowicz, Martyna Wilk. W skład zespołu instrumentalnego wchodzą: Krzysztof Chmielowiec – perkusja, Michał Chmielowiec – gitara, Piotr Gruszecki – saksofon, Jacek Jamrozy – klawisze, Marek Marchewicz – bas, Michał Tulik – gitara.

Patronat nad koncertem objęła Fundacja Łączka, która zajmuje się działalnością edukacyjną związaną z Kwaterą Ł, czyli miejscem tajnego pochówku ofiar reżimu komunistycznego oraz pielęgnowaniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka datków na jej działalność.

Zainteresowanie już jest spore, dlatego organizatorzy zdecydowali się na organizację dwóch koncertów w tym samym dniu: o godz. 17.00 i 19.00. Wstęp jest bezpłatny, ale należy wcześniej odebrać wejściówki. Są dostępne w bibliotece lub sekretariacie MGOK-u.

Patronat honorowy nad koncertem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego. Organizację koncertu wsparli: Rada Powiatu Tarnobrzeskiego, Krystyna Rusin, Przewodnicząca Powiatu Tarnobrzeskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim, Rada Osiedla w Baranowie Sandomierskim, Rada Osiedla w Skopaniu, Rady Sołeckie w: Ślęzakach, Woli Baranowskiej, Markach, Skopaniu, Durdach i Kaczakach, a także: Euro Szkoła BIS, Hydrogaz, Tendina, PPHU Madej, Auto-Przychodnia, Transdźwig Chmielów, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu. Współorganizatorem jest Zespół Szkół w Skopaniu.

Patronat medialny: Telewizja Lokalna TVL, ITV Wisła, Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański.

rd
www.baranowsandomierski.pl