Strona główna POWIATY Wielkie czerwone serca na nakrętki stanęły w naszym mieście!

Wielkie czerwone serca na nakrętki stanęły w naszym mieście!

Czerwone instalacje trudno przeoczyć. Metalowe pojemniki w kształcie serca stanęły przy Miejskich Punktach Elektroodpadów w Staszowie, w dwóch miejscach: przy Parku Miejskim im. Adama Bienia oraz na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych form charytatywno-ekologicznych. To takie proste! Każdy mieszkaniec Staszowa i okolic może wrzucić do serca nakrętki, a tym samym pomóc potrzebującym. Do specjalnie przygotowanych metalowych konstrukcji można wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki- ważnym jest, aby nie zapełniać pojemników innymi odpadami. Plastik z nakrętek to doskonały materiał na surowiec wtórny.

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów jako pierwszy wrzucił do metalowego serca plastikowe nakrętki. -Zachęcam wszystkich mieszkańców Staszowa i okolic do włączenia się w akcję zbierania plastikowych nakrętek. Każda nakrętka to kawałek włożonego serca na pomoc potrzebującym- mówi włodarz miasta.

Metalowe serce, które stanęło na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja, zostało zakupione przez Gminę Staszów, zaś pojemnik przy parku został ufundowany przez Zakład Energetyki Cieplnej w Staszowie. Niebawem także przy staszowskim stadionie na ulicy Koszarowej pojawi się Miejski Punkt Elektroodpadów oraz czerwone serce na nakrętki.

www.staszow.pl