Strona główna POWIATY Wielki powrót na Hutniczą

Wielki powrót na Hutniczą

Premierowe, wielkie piłkarskie wydarzenie w tym roku za nami. 29 lutego PSA „Stal” Stalowa Wola rozegrała pierwszy mecz u siebie, w odnowionym domu, na Hutniczej. Tym samym zainaugurowała rundę wiosenną na największej inwestycji sportowej w Stalowej Woli – Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej.

Mecz „Stalówki” z Bytovią Bytów rozpoczął się o symbolicznej godzinie 19.38 (rok powstania stalowowolskiego klubu). Nie zawiedli kibice, którzy szczelnie wypełnili obie trybuny i przygotowali wspaniałą oprawę zagrzewającą naszych do boju.

Spotkanie na murawie, mimo kilku ciekawych akcji po stronie Zielono-Czarnych zakończyło się bezbramkowym remisem. Na koniec odbył się niesamowity pokaz fajerwerków, by wyrazić radość z powrotu nasze drużyny na Hutniczą. Podczas przerwy uhonorowani zostali równolatkowie „Stalówki”, nierzadko związani też bezpośrednio z klubem.

Na trybunach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej gościli m.in. wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Marek Koźmiński, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Senator RP Mieczysław Golba, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, komentator sportowy Edward Durda, trener Bogdan Zając, czy znani youtuberzy Wąs&Koks.

W ramach projektu budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli przebudowana została płyta główna boiska do piłki nożnej o wymiarach 68 m x 105 m wraz z systemem podgrzewania murawy, oświetleniem i wyposażeniem. Dodatkowo wybudowano kryta trybunę na 2000 miejsc, a w niej zaplecze szatniowo-sportowe na trzech kondygnacjach.

Na obiektach PCPN będą trenować młodzieżowe reprezentacje Polski, młodzi piłkarze z terenów Podkarpacia, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego. Mile widziane będą także kluby z innych regionów Polski. Już na przełomie marca i kwietnia odbędą się na PCPN międzynarodowe turnieje U-16, podczas których zagra młodzież z Wenezueli, Iranu, Islandii oraz Polski.

W Centrum organizowane będą jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale także konferencje, targi, szkolenia, turnieje i zgrupowania drużyn. PCPN posiada bowiem kompleksowe zaplecze do organizowania tego typu wydarzeń.

www.stalowawola.pl