Strona główna POWIATY Wiceminister infrastruktury odwiedził nowodębską strefę

Wiceminister infrastruktury odwiedził nowodębską strefę

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber odwiedził nowodębską strefę ekonomiczną. Miał okazję zapoznać się z zakresem przebudowy  dróg i parkingów, które zostały zrealizowane w I i II etapie dzięki wsparciu Ministerstwa Infrastruktury środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

W chwili obecnej dobiega końca II etap przebudowy dróg strefowych. Obejmuje on remont 580 metrowej ulicy COP-u wraz z budową chodnika oraz utworzeniem 152 miejsc parkingowych. Minister R. Weber przyznał, że środki przeznaczone na remont dróg w nowodębskiej podstrefie zostały bardzo dobrze wykorzystane, co z pewnością docenią przedsiębiorcy i ich kontrahenci.

 

Omawiając zakres trzeciego, ostatniego etapu przebudowy dróg, tj. ul. Piotra Siedleckiego i ul. Witolda Thieme, który wkrótce się rozpocznie, burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon przedstawił ministrowi pomysł przebiegu obwodnicy Nowej Dęby oraz łącznika do niej ze strefy. Proponowane przez burmistrza rozwiązania z pewnością ułatwiły by dojazd do naszych firm, a łącznik odciążyłby ul. Kościuszki.

www.nowadeba.pl