Strona główna POWIATY Weź udział w konkursie ! Zaprojektuj aplikację jutra, która pomoże walczyć kryzysem

Weź udział w konkursie ! Zaprojektuj aplikację jutra, która pomoże walczyć kryzysem

Ponad milion złotych to łączna pula nagród, które Polski Funduszu Rozwoju przeznaczy na stworzenie prototypów innowacyjnych aplikacji, które pomogą w walce ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19. Pomysły na aplikacje dotyczące jednego z trzech wyzwań: Zdrowie, Praca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo można zgłaszać do 15 lipca poprzez formularz na stronie.

W walce ze światową pandemią koronawirusa nowe technologie stały się największym wsparciem dla zamkniętych w domach  ludzi. Dzięki nim mogli się ze sobą komunikować, współpracować, a firmy dokonywać cyfrowej transformacji biznesu. Z nowym wyzwaniem musiał zmierzyć się także PFR, któremu zostało powierzone zbudowanie systemu wsparcia dla przedsiębiorców – Tarczy Finansowej PFR. W niespełna miesiąc powstał system umożliwiający rozpatrywanie i zdalne weryfikowanie wniosków o subwencje oparty o skomplikowany algorytm, będący namiastką sztucznej inteligencji. W rezultacie Tarcza Finansowa PFR stała się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie programów dla setek tysięcy firm i milionów pracowników. Teraz PFR rzuca wyzwanie młodym twórcom, ogłaszając konkurs na nowatorskie aplikacje, które mogą być wykorzystane w walce z kryzysem i w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Najlepsze pomysły otrzymają finansowanie na stworzenie prototypu.

W konkursie Aplikacje Jutra PFR mogą wziąć udział osoby indywidualne, zespoły pomysłodawców, a także młode innowacyjne firmy. Wystarczy zarejestrować się na stronie, nagrać 5-minutowy filmik prezentujący pomysł i zespół, który za nim stoi, a następnie wypełnić i wysłać krótki formularz zgłoszeniowy. Na koniec lipca 2020 roku spośród nadesłanych pomysłów komisja konkursowa wyłoni 12 najciekawszych projektów. Finaliści wezmą udział w warsztatach z prototypowania i testowania, które umożliwią im dopracowanie koncepcji i zaprezentowanie ich przed jury podczas Gali Finałowej. PFR sfinansuje powstanie najciekawszych rozwiązań.

Podczas Gali Finałowej jury złożone z ekspertów i przedstawicieli funduszy inwestycyjnych PFR Ventures wyłoni po jednym najlepszym pomyśle dla każdego z trzech wyzwań konkursowych. Każda nagroda główna to 250 tys. złotych. Konkurs przewiduje także przyznanie trzech wyróżnień, które otrzymają po 100 tys. złotych. Wszystkie nagrody finansowe będą mogły zostać wykorzystane na realizację prac programistycznych, wizualnych oraz promocję i marketing produktu.

Opis wyzwań: ZdrowiePraca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo znajdziesz na stronie konkursowej, gdzie szczegółowo zostały także opisane zasady i poszczególne etapy. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca 2020 roku.

 

www.stalowawola.pl