Strona główna POWIATY mielecki Wernisaż wystawy NOSTOS

Wernisaż wystawy NOSTOS

W dniu 12 sierpnia w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury SCK odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „NOSTOS”, autorstwa wybitnego polskiego fotografika, Mariusza Janiszewskiego.

Wystawa stanowi monografię fotograficzną autora od roku 2002 do 2020.  Publiczność miała okazję spotkać się z autorem wystawy oraz jej komisarzem, Jackiem Luberą. Ten ostatni opowiedział o imponujących dokonaniach Mariusza Janiszewskiego, fotografika, fotoreportera oraz fotosisty filmowego. Wyliczył nagrody, jakie za swoje prace artysta otrzymał w Polsce i za granicą, m.in. na konkursach fotografii prasowej (Grand Press Photo, WFK National Geographic Poland), jak i fotografiki studyjnej i koncepcyjnej (Hasselblad Masters, Le Prix de la Photographie de Paris / PX3). Scharakteryzował też pokrótce podzieloną na trzy części wystawę NOSTOS, którą mielecka publiczność będzie mogła oglądać do 31 sierpnia (godziny otwarcia jak Galeria ESCEK).

Zaprezentowane na wystawie fotografie podejmują uniwersalne tematy, które autor ujmuje w monumentalne ramy kompozycji przywodzące skojarzenia z malarstwem sztalugowym.

mielec.pl