Strona główna POWIATY Wernisaż wystawy „Dual”

Wernisaż wystawy „Dual”

W piątkowy wieczór 29 listopada odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „DUAL” malarstwa Martyny Karnas. Wydarzenie to zamyka cykl tegorocznych wystaw artystycznych w przestrzeni wystawienniczej Iluzjon Art Cafe i jednocześnie otwiera sezon na rok 2020. Prace będzie można oglądać do 9 stycznia.

Autorka obrazów pochodzi z Sandomierza, a na wernisaż swojej pierwszej, debiutanckiej wystawy przybyła z Krakowa, obecnie tam toczy się jej codzienne życie. Zainteresowania plastyczne pojawiły się już we wczesnym dzieciństwie, jak wspomina autorka. Pierwsze jej prace powstawały na fragmentach zerwanych ze ścian tapet. Każdą wolną chwilę spędzała w otoczeniu farb i kredek i tak jest do dziś. „Nie ma dla mnie przyjemniejszej formy spędzania wolnego czasu niż malowanie” – mówi autorka. W czasie nauki szkolnej pobierała lekcje u Aleksandry Karwat, później u Janusza Barana. Po zdaniu matury wybrała kierunki plastyczne. Nie ma dyplomu szkoły artystycznej, ale artyzmu jej nie brakuje. Zajmuje się również projektowaniem ubioru i choć nie potrafi szyć, to jej projekty zdobywają wyróżnienia i nagrody na prestiżowych konkursach.

Wystawa powstała na przełomie ostatnich 3 lat. Prace przedstawiają portrety. Wykonane są techniką akwareli. Pobudzają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Serdecznie zapraszamy na wystawę „DUAL” i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach artystycznych zorganizowanych przez Sandomierskie Centrum Kultury przewidzianych w kalendarzu na rok 2020.

Zapraszamy
Wstęp wolny.

O szczegółach wydarzeń organizowanych przez SCK przeczytacie państwo w zapowiedziach na stronie internetowej Sandomierskiego Centrum Kultury www.esceka.pl, plakatach oraz na facebook’u:

www.fb.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl