Strona główna POWIATY Wernisaż „Drewno na wodzie”

Wernisaż „Drewno na wodzie”

12 sierpnia na nadwiślańskim bulwarze w Sandomierzu odbył się wernisaż wystawy „Drewno na wodzie”. Autorem prac jest Andrzej Łada, artysta fotografik, wodniak, członek Bractwa Flisackiego w Ulanowie i sandomierskiej formacji Napędzani Wisłą. Sam określa siebie jako „człowieka Wisły”. Kultywowanie flisackich tradycji to jego pasja. Kilka lat temu wydał album „Flisacy”, będący pokłosiem wyprawy z Ulanowa do Gdańska. Przyznał, że w 2017 roku, w czasie Festiwalu Wisły, zaczęła się jego fascynacja drewnianymi łodziami.

Na piątkowym wernisażu pojawił się Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, mieszkańcy Sandomierza oraz osoby związane z wodniactwem.
Na wystawie jest 40 fotografii. Przedstawiają one tratwy, łodzie i czółna, wśród nich Dar Mazowsza, szkutę stworzoną pięć lat temu w ramach Roku Wisły, największą obecnie drewnianą jednostkę pływającą po Wiśle. Są ich widoki ogólne, jak również detale konstrukcyjne. Twórca uchwycił je w kadrze na różnych odcinkach rzeki, w przystaniach, przy nabrzeżach, na tle warszawskich wieżowców i Zamku Królewskiego w Sandomierzu.
Wystawę można oglądać do połowy września.

sandomierz.eu