Strona główna POWIATY mielecki Weekend z miejskimi Dniami Dziecka

Weekend z miejskimi Dniami Dziecka

Miejskie Dni Dziecka wyjątkowo w tym roku trwały dwa dni (sobota 28 i niedziela 29 maja). Zorganizowano je wspólnymi siłami Urzędu Miejskiego, Samorządowego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W sobotnie popołudnie  dzieci bawiły się w parku im. Lachmana i w Domu Kultury SCK, a w niedzielę – na błoniach MOSiR za halą sportową.

W sobotę w parku Lachmana było kulturalnie i… burzliwie. Burzliwie, bo grzmoty i deszcz odstraszały od licznego uczestniczenia w przygotowanych przez SCK propozycjach. Tym większe uznanie należy się młodym odbiorcom „Klasyki dla smyka” – koncertu Kwartetu Amok, którzy – mimo deszczu – wysłuchali klasycznych propozycji czterech wykonawczyń. Artystki nie ograniczyły się tylko do grania, ale wciągały dzieci w rozmowę o muzyce, o emocjach, jakie ona przekazuje i wywołuje.

Kolejną propozycją był bezpłatny seans filmowy, w której uczestniczyło ok. 200 dzieci. Niestety kolejne wydarzenia ze względu na niesprzyjającą aurę przeniesiono z parku do Domu Kultury SCK.

Wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych Domu Kultury SCK oraz filii DK „Kulturnik”: grupa wokalna „Kameleon” (grupa młodsza), grupa baletowa, Teatrzyk Dziecięcy „Pstryk”. Atrakcją były także animacje i działania plastyczne.

Odbyły się także zajęcia „Robotyka dla smyka” oraz konkurs wokalny „Śpiewać każdy może, czyli mielecka szansa na sukces”. Od wielu lat organizatorem tego wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 1.

W niedzielę, 29 maja, pogoda dopisała i wszystkie zaplanowane atrakcje doszły do skutku.

Do aktywności ruchowej zachęcał „Kosmiczny plac zabaw”. Na najmłodszych czekały wielkie dmuchane place zabaw, strefa kosmicznej kreatywności i mobilne planetarium. Na mieleckich błoniach zaprezentował się Automobilklub, który przygotował rowerowy tor przeszkód, sprawnościową jazdę samochodem i naukę pierwszej pomocy. Wystąpili także laureaci rozegranego w sobotę w DK  konkursu „Śpiewać każdy może”. Dzień zakończył festiwal kolorów czyli animacyjna zabawa polegająca na wyrzucaniu w powietrze kolorowych proszków.

Podczas kilkugodzinnej zabawy w ramach tegorocznych obchodów Dnia Dziecka na terenach MOSiR-u nie brakowało atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych mielczan.

mielec.pl