Strona główna POWIATY WAŻNY KOMUNIKAT – zmiana organizacji pracy UMiG

WAŻNY KOMUNIKAT – zmiana organizacji pracy UMiG

W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od 16 marca br. zmieniamy zasady pracy urzędu. W trosce o pracowników i interesantów będziemy się koncentrować wyłącznie na realizacji zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. W zasadzie wyłączymy bezpośrednią obsługę interesantów, pozostawiając ją tylko w sytuacjach niezbędnych dla funkcjonowania mieszkańców. W przypadkach niecierpiących zwłoki zainteresowani będą telefonicznie uzgadniali sposób załatwienia sprawy, w tym stawiennictwa w urzędzie, celem wydania niezbędnego dokumentu.

Nieczynna będzie kasa urzędu, pozostanie więc możliwość płatności drogą elektroniczną (można to uczynić za rodziców czy dziadków z własnego konta, wskazując indywidualny numer konta, określony w wezwaniu płatniczym).

Oczywiście urząd będzie pracował w normalnych godzinach, aby zapewnić realizację bieżących spraw gminy, tyle, że ograniczymy bezpośrednie przyjęcia stron.

Wiem, że ta sytuacja rodzić będzie pewne niedogodności, ale znajdujemy się w wyjątkowych okolicznościach. Proszę o zrozumienie, że tu nie chodzi o jakiś komfort urzędników, ale o zdrowie interesantów, pracowników i zapewnienie bieżącej pracy urzędu, co jest niezbędne dla funkcjonowania naszej gminy.

Prosimy o kontakt telefoniczny: 15 846 26 71 lub elektroniczny: gmina@nowadeba.pl; ePUAP: /umignd/SkrytkaESP

Numery telefonów do poszczególnych pracowników znajdują się na stronie gminy: http://www.nowadeba.pl/bip/samorzad-gminny/dane-kontaktowe/telefony-wewnetrzne-umig/link otwiera się w nowym oknie.

(-) Wiesław Ordon
Burmistrz

www.nowadeba.pl