Strona główna POWIATY Warsztaty kulinarne z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Warsztaty kulinarne z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Wiosna to najbardziej optymistyczna i prawdopodobnie najpiękniejsza pora roku. Każdy z nas uwielbia ten moment, kiedy natura budzi się z długiego, zimowego snu. Można go poczuć wszystkimi zmysłami poprzez widok palety barw rozkwitających kwiatów, świeży powiew wiatru, śpiew ptaków.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przygotował szczególną atrakcję, która pozwoliła poczuć wiosnę za pomocą zmysłu smaku i węchu – a to wszystko za sprawą warsztatów kulinarnych, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli sandomierskiej szkoły.

Otwarte zajęcia nawiązywały również tematyką do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W wydarzeniu udział wzięli: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Marcin Piwnik starosta sandomierski. Samorządowcy, wraz z uczniami przygotowali liczne pyszności – ciekawe sałatki, wykwintne przystawki oraz różnego rodzaju słodkości. Na koniec nastąpiła najprzyjemniejsza chwila warsztatów, czyli degustacja, podczas której uczniowie, nauczyciele oraz goście mogli nie tylko wspólnie smakować swoich potraw, ale także wymieniać się doświadczeniami.

sandomierz.eu