Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Warsztaty druku z Joanną Kurkiewicz

Warsztaty druku z Joanną Kurkiewicz

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Lato w Mieście” odbędzie się w TDK-u 18 sierpnia. Będą to warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają plakaty botaniczne z motywami z polskich łąk. Z przygotowanych w technice linorytu stempli przedstawiających różne rośliny łąkowe będą tworzyć własne kompozycje, zaprojektują i wydrukują plakat. Do druku posterów posłużą profesjonalne farby drukarskie odporne na światło i papiery wysokiej jakości. Inspiracją do warsztatów są bogato ilustrowane stare atlasy botaniczne, w których każdy okaz jest rozrysowany z niezwykłą dokładnością szczegółów i dbałością o detale, a łacińskie nazwy są pięknie wykaligrafowane.

 

Na spotkanie z młodymi mieszkańcami miasta przyjedzie z Kielc Joanna Kurkiewicz – grafik, producentka wystaw, koordynatorka warsztatów w Instytucie Dizajnu. Artystka jest absolwentką ASP w Łodzi. Od 2016 roku w Kielcach prowadzi autorską pracownię grafiki i markę papierniczą Papier plus druk. W studiu powstają autorskie serie zeszytów, papiery czerpane, limitowane edycje grafik, a także unikatowe projekty użytkowe i scenografie na bazie papieru. W swoich projektach łączy doświadczenia grafiki artystycznej i pracy projektowej. Wykorzystuje stare techniki drukarskie i klasyczne szycie introligatorskie do tworzenia rzemieślniczych produktów papierniczych. Przy tworzeniu kolekcji kładzie nacisk na zrównoważony sposób produkcji. Wybiera do projektów papiery certyfikowane, w większości recyklingowe i ekologiczne. Własnoręcznie tworzy matryce w technice linorytu.

Warto zajrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/joanna.kurkiewicz.14

https://www.facebook.com/papierplusdruk/

https://www.facebook.com/papierplusdruk/

 

 

Warsztaty odbędą się we wtorek 18 sierpnia o godzinie 12.00. Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej należy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem tel.: 15 822 74 97, a przed zajęciami oddać wypełnioną ankietę związaną z zagrożeniem koronawirusem. Dokumenty można wypełnić na miejscu, bądź pobrać ze strony TDK.

www.tarnobrzeg.pl