Strona główna POWIATY Warsztaty budowania domków lęgowych – relacja

Warsztaty budowania domków lęgowych – relacja

Akcja „Jerzyk Sandomierzyk” zakończona sukcesem. Na twarzach dzieci uśmiechy, u opiekunów również wielka radość ze wspólnego majsterkowania!

W akcji uczestniczyły dzieci i rodzice, którzy w niewielkich grupkach, pod okiem fachowców budowali budki w zielonym domku, w Parku Piszczele.
Na warsztatach powstały mini mieszkanka, które posłużą na terenie miasta, jako budki dla jerzyków, niewielkich ptaszków, których przysmakiem są natrętne komary.

Budki lęgowe budował także burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, który przyznał, że ta wspaniała inicjatywa łącząca przyjemne z pożytecznym powinna być kontynuowana. – Jest to inicjatywa pracowników referatu promocji i pani Dominiki – powiedział burmistrz. – To już drugie podejście, bo przed pandemią robiliśmy karmniki dla ptaków. Teraz robimy budki dla jerzyków. Im więcej jerzyków, tym mniej komarów rzecz jasna, ale to nie jedyna jej wartość. Spędziliśmy dziś czas dobrze bawiąc się. W tych trudnych czasach to rzadka okazja do spędzenia czasu z dziećmi i wspólnej aktywności.

20 budek lęgowych dla jerzyków już niebawem zawiśnie w przestrzeni miejskiej.

www.sandomierz.eu