Strona główna POWIATY mielecki W trosce o bezpieczne wakacje

W trosce o bezpieczne wakacje

Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, mieleccy policjanci, jak co roku prowadzą działalność profilaktyczną.

Mieleccy policjanci w ostatnich dniach przeprowadzili kilka spotkań na półkoloniach zorganizowanych na terenie Mielca. Najczęściej poruszaną tematyką było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, na podwórku i w domu. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań także w ruchu drogowym.

Spotkania dotyczące tematyki wpisującej się w działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2020” odbywają się od początku lipca. W tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Prewencji odwiedzili półkolonię zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mielcu oraz ZHP  Hufiec w Mielcu przy ulicy Botanicznej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu policjantki, a za aktywność zostały nagrodzone upominkami w postaci elementów odblaskowych.

Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu mieleckiego. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2020”. O szczegółach przeczytasz tu: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98546,Mieleccy-policjanci-zapraszaja-do-udzialu-w-konkursie-quotBezpieczne-Wakacje-202.html?search=8875855087.

www.powiat-mielecki.pl