Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg W Tarnobrzegu powstanie Europejskie Centrum Tenisa Stołowego?

W Tarnobrzegu powstanie Europejskie Centrum Tenisa Stołowego?

W nadchodzącym sezonie mistrzynie Polski i Europy – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – wesprze Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Podczas konferencji plany dotyczące tenisa stołowego przedstawił też prezydent Tarnobrzega.

Podpisanie umowy pomiędzy Klubem Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzega, a Totalizatorem Sportowym pozwoli naszym mistrzyniom spokojnie przygotowywać się do startów w nowym sezonie. – Bardzo się cieszę, że tak zacna firma jak Totalizator Sportowy będzie Partnerem Głównym naszego klubu. Nawiązanie współpracy pozwoli nam w kontynuować wysiłki o utrzymanie pozycji wśród klubów ścisłej czołówki Europy – mówi Zbigniew Nęcek, menedżer i trener KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

Należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO od lat wspiera wydarzenia związane z tenisem stołowym. Tym razem postawiła na tarnobrzeski mistrzowski klub. – Nasz związek z KTS Enea Siarką Tarnobrzeg jest kolejnym etapem działań na rzecz rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Co ważne, pracujemy z mistrzowskim klubem, a to dla nas powód do dumy i radości. Życzę wszystkim zawodniczkom i całemu klubowi kumulacji sportowych sukcesów – mówi Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

Kolejnych znakomitych sukcesów zawodniczkom, menedżerowi i trenerowi KTS życzył też prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Dziękując wszystkim, którzy wspierają tarnobrzeski klub, w tym gościom konferencji, Magdalenie Kopce-Wojciechowskiej, członkowi Zarządu Totalizatora Sportowego, a także europosłowi Tomaszowi Porębie, przedstawił plany miasta dotyczące upowszechnia dyscypliny sportowej, jaką jest tenis stołowy – wstępną koncepcję powstania w Tarnobrzegu Europejskiego Centrum Tenisa Stołowego. – To jednak dopiero zarys, koncepcja nad którą pracujemy, więc o szczegółach będę mógł mówić za jakiś czas. Na pewno centrum to miałoby powstać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Obecnie najważniejszą sprawą jest znalezienie możliwości pozyskania środków na sfinansowanie takiej inwestycji. Działania idą więc dwutorowo, z jednej strony doprecyzowujemy koncepcję, z drugiej rozpoczynamy starania o fundusze – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. – Planujemy, by Europejskie Centrum Tenisa Stołowego nie koncentrowało się tylko na tej jednej dyscyplinie sportu, ale by było takim centrum multisportowym, również otwartym na turystów.

Klub Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzeg jest 29-krotnym mistrzem Polski, zwycięzcą Europejskiej Ligi Mistrzyń w sezonie 2018/19, co jest największym sukcesem polskiego klubu na arenie międzynarodowej w tej dyscyplinie sportu. To także zaledwie drugi zespół z naszego kraju, po szczypiornistach, który może poszczycić się tym tytułem. KTS Enea Siarka to również zdobywca Pucharu ETTU (Europejskiej Unii Tenisa Stołowego) z roku 2015 i 2-krotny finalista Ligi Mistrzyń. Zespół, w którym występują olimpijki z Pekinu, Londynu oraz srebrna medalistka z Rio de Janeiro – Han Ying reprezentująca Niemcy, a także byłe i aktualne mistrzynie Europy w singlu i drużynie: Polka Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara czy Białorusinka Wiktoria Pawłowicz. Od 33 lat funkcję trenera a później także i menedżera klubu sprawuje Zbigniew Nęcek, który jest również obecnie szkoleniowcem polskiej kadry narodowej seniorek.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od ponad 64 lat. Spółka powstała by gromadzić środki, z których finansowano remonty i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Później do zadań Totalizatora Sportowego doszło też przekazywanie funduszy na szeroko rozumianą kulturę narodową. Dziś spółka jest jednym z najważniejszych filarów wspierających te dwie dziedziny życia społecznego.

Firma dysponuje siecią ponad 18 000 punktów sprzedaży, które każdego dnia oferują szeroki wachlarz produktów loteryjnych. Nadrzędnym celem spółki jest stały rozwój, poszukiwanie nowych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki. Realizując monopol państwa, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, spółka dba o rozwój tradycyjnych produktów spod znaku LOTTO, między innymi poprzez uruchomienie ich sprzedaży online. W 2018 roku Totalizator Sportowy rozpoczął także działalność w zupełnie nowych obszarach biznesowych, takich jak salony gier na automatach poza kasynami gry czy kasyno internetowe.

 

www.tarnobrzeg.pl