Strona główna POWIATY W Staszowie przywitano 2020 rok

W Staszowie przywitano 2020 rok

Mieszkańcy miasta i gminy Staszów tradycyjnie przywitali Nowy Rok na staszowskim Rynku. Jako pierwsi noworoczne życzenia przekazali zebranym: burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć, zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek, dyrektor Gabinetu Marszałka województwa świętokrzyskiego i prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, Marcin Piętak oraz radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Paweł Krakowiak.

Mieszkańcy miasta i gminy Staszów, mieli okazję obejrzeć profesjonalny pokaz pirotechniczny. O północy, nad Ratuszem pojawiły się piękne fajerwerki- było hucznie i bardzo kolorowo. Zebrani na Rynku nie szczędzili sobie ciepłych słów i noworocznych życzeń. Były tańce, śpiewy i mnóstwo dobrego humoru. Uczestnicy Sylwestra pod gwiazdami, bawili się do godz. 1 w nocy. Tradycyjnie rozstrzygnięto również „Konkurs butelkowy”, w którym można było wygrać nagrody pieniężne (trzy razy po 100zł). Aby wziąć w nim udział, wystarczyło wrzucić do specjalnego kontenera podpisaną, pustą butelkę po szampanie lub innym napoju. Dzięki loterii organizowanej przez PGKiM, służby porządkowe mają co roku znacznie mniej pracy przy posprzątaniu staszowskiego Rynku.

Powitanie Nowego Roku zostało zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Staszowski Ośrodek Kultury oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

www.staszow.pl