Strona główna POWIATY W Staszowie przybyło hotspotów z darmowym Wi-Fi

W Staszowie przybyło hotspotów z darmowym Wi-Fi

Na terenie gminy Staszów powstało 14 nowych punktów dostępu do darmowego Internetu. 8 hotspotów znalazło się wewnątrz budynków, a 6 na zewnątrz. Nadajniki zamontowano między innymi w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie oraz w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych.

Punkty hotspot świadczą usługę darmowego dostępu do Internetu dla mieszkańców oraz osób odwiedzających gminę Staszów. Do tej pory na terenie miasta działało 12 publicznie dostępnych hot-spotów. Aktualna miejska sieć to aż 26 nadajników.

Punkty Wi-Fi powstały w ramach projektu WIFI4EU. Inicjatywa ma na celu zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym dostęp do wysokiej jakości Internetu przez Wi-Fi w miejscach, które są szczególnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Gmina Staszów otrzymała na ten cel bon o wysokości 15 tysięcy euro, który jest w 100 procentach finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 Staramy się cały czas powiększać naszą sieć punktów hot-spot. Dzięki nim mieszkańcy oraz osoby odwiedzające Staszów mogą połączyć się z Internetem w ważnych, atrakcyjnych miejscach i sprawdzić potrzebne informacje. Mogą też ściągnąć nową aplikację „Odkryj Staszów”, która ułatwi zwiedzanie całej Ziemi Staszowskiej – mówi burmistrz, Leszek Kopeć

Nowe hotspoty zlokalizowane wewnątrz budynków:

1. Urząd Miasta i Gminy w Staszowie (sala konferencyjna)
2. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie (korytarz, czytelnia oraz sala szkoleniowa)
3. Ratusz ul. Rynek 1 – na parterze oraz docelowo na piętrze
4. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie (hala sportowa)
5. Pałac w Wiśniowej (piętro)

Nowe hotspoty zlokalizowane na zewnątrz:

1. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie – teren rekreacyjny,
2. Boisko „Orlik” przy ul. Mickiewicza,
3. Park Miejski im. Górników Siarkowych, (dwa punkty)
4. Stadion miejski przy ul. Koszarowej (boisko, trybuny),
5. Stadion przy ul. Koszarowej (boisko boczne, trybuny).

Aby być online i połączyć się z nowymi nadajnikami, wystarczy włączyć Wi-Fi w swoim urządzeniu i wybrać sieć WIFI4UE. Po rejestracji i podaniu adresu e-mail można korzystać z darmowego Internetu.

Do tej pory mieszkańcy Staszowa mogli korzystać z 12 nadajników, które znajdują się w popularnych miejscach na terenie miasta. Od 2014 roku z hot-spotów można korzystać między innymi w Rynku, placówkach oświatowych oraz w parkach miejskich.

Hotspoty funkcjonujące od 2014 r. (wszystkie urządzenia zostały zamontowane na zewnątrz budynków, zasięg darmowego Internetu obejmuje obszar w promieniu do 100 metrów od nadajników).:

– Szkoła Podstawowa nr 3,
– Zespół Placówek Oświatowych nr 1,
– Szkoła Podstawowa nr 2,
– Park im. Adama Bienia,
– Staszowski Ośrodek Kultury,
– Zespół Szkół im. Stanisława Staszica przy ul. Koszarowej,
– Starostwo Powiatowe w Staszowie,
– Urząd Miasta i Gminy,
– Rynek (dwa nadajniki)
– Zalew nad Czarną (dwa nadajniki)

staszow.pl