Strona główna POWIATY W Sandomierzu bili rekord serduszek dla Bartusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni!

W Sandomierzu bili rekord serduszek dla Bartusia chorego na rdzeniowy zanik mięśni!

Wielkie poruszenie serc na ulicach Sandomierza. Trwała tam właśnie inna niż wszystkie majówka pod szyldem Wielkiej Sandomierskiej Zbiórki Ulicznej dla Bartusia Przychodzkiego. Potrzeba zebrać ponad 9 milionów złotych na najdroższy lek świata – nowoczesną terapię genową powstrzymującą niszczycielski pochód SMA – rdzeniowego zaniku mięśni, z którym walczy mały Bartuś z Sandomierza.

Przez cały długi weekend majowy na rynku starego miasta w Sandomierzu oraz na bulwarach można było spotkać kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy ubrani w pomarańczowe koszulki zbierali pieniądze do puszek dla Bartusia. Mimo niepogody frekwencja dopisała i coraz  więcej osób dołączało do grona #9milionówserc, które niosą pomoc chłopczykowi. Przygotowano dla nich liczne Bartusiowe gadżety – pierniczki, magnesy i kubeczki ze zdjęciem Bartusia.

Atrakcją zbiórki ulicznej był kultowy sandomierski żuk, który już wcześniej pomógł potrzebującym pomocy mieszkańcom Sandomierza. Wyjechał na ulice, by pełnić rolę Mobilnej Pocztówki dla Bartusia, na której można było zostawić swoje pozdrowienia dla małego chłopczyka. Po mieście kursowała także wielka reklama akcji #9milionówserc dla Bartusia, a z głośników słychać było apel rodziców wzywających na pomoc mieszkańców Sandomierza i odwiedzających Sandomierz turystów. Do zbiórki włączyli się także sandomierscy restauratorzy m.in. 2Okna, Lapidarium pod Ratuszem oraz Złoty Ptak. Przygotowali ciasta i drobne przekąski, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyli do puszek dla Bartusia.

Najwięcej atrakcji zaplanowano na niedzielę 2 maja. W tym dniu za kierownicą Mobilnej Pocztówki usiadł sam Burmistrz Sandomierza – Marcin Marzec, a o godzinie 14:00 odbył się niezwykły happening. Na znak solidarności z chorym Bartusiem zostało wypuszczone w niebo nad sandomierskim rynkiem 500 balonów w kształcie serduszek. Zbiórkę wspierali także rycerze, fani motoryzacji oraz wolontariuszki z kół gospodyń wiejskich.

Przypominamy – Bartuś Przychodzki, sześciomiesięczny chłopiec z Sandomierza cierpi na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To choroba, która stopniowo odbiera sprawność, może doprowadzić do trwałej niepełnosprawności, zaburzeń oddychania, a bez podjęcia rehabilitacji i leczenia również do śmierci. Szansą dla chłopca jest nowoczesna terapia genowa, której koszt jest kosmiczny – wynosi ponad 9 milionów złotych. Trwa wyścig z czasem, ponieważ Bartuś musi przyjąć terapię najpóźniej przed przekroczeniem wagi 13,5 kg.

Zbiórka uliczna jest elementem kampanii informacyjnej realizowanej pod hasłem #9milionówserc dla Bartusia. Rodzice mają nadzieję, że dzięki niej historia Bartusia poruszy mieszkańców polskich miast i miasteczek i zachęcają do wzięcia w niej udziału: „Bartuś potrzebuje ponad 9 milionów złotych na leczenie. My potrzebujemy milionów serc, które rozpalą się nadzieją i miłością, i zabrzmią tak głośno, aż cały świat usłyszy, że nasz Bartuś wierzy w ludzi i liczy na ich pomoc. Prosimy – dołączcie do #9milionówserc, które niosą pomoc Bartusiowi.”

Oprócz lokalnych samorządowców do grona #9milionówserc, które niosą pomoc Bartusiowi dołączyli dotychczas także znani sandomierscy sportowcy – Karol Bielecki i Karolina Kołeczek, podarowując na licytacje dla Bartusia fanty ze swoimi autografami, a także m.in. Radosław MajdanMajka Jerzowska, Małgorzata Ohme, zespół Pectus, Popek i Jakub Rzeźniczak. Zbiórkę wspierają liczne lokalne organizacje, szkoły i przedszkola, które z własnej inicjatywy organizują różne kiermasze, zbiórki zakrętek i internetowe wyzwania, dzięki którym rośnie kwota na koncie zbiórki.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia prowadzona jest pod skrzydłami Fundacji Siepomaga Fundacji „Serca dla Maluszka”. Wpłat można dokonywać bezpośrednio poprzez Internet na stronach www.siepomaga.pl/bartus-sma oraz www.siepomaga.pl/9milionowserc . O aktualnościach dot. działań wspierających zbiórkę można poczytać na Bartusiowym blogu na portalu Facebook – Bartuś Przychodzki kontra SMA, a także na grupie Kibiców Bartka, gdzie prowadzone są licytacje charytatywne: Facebook – Bartuś – Pogromca SMA – Licytacje.

Można także pomóc Bartusiowi wysyłając SMS:

NUMER 72365

TREŚĆ 0116442

Koszt sms 2,46 zł brutto (z VAT)

Wpłaty poprzez przelewy bankowe:
Fundacja “Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1 43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

W tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

 

www.sandomierz.eu