Strona główna POWIATY „W przestrzeni”- wystawa Lucyny Gozdek

„W przestrzeni”- wystawa Lucyny Gozdek

6 grudnia, w bibliotece Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach otworzono wystawę „W przestrzeni” autorstwa dr Lucyny Gozdek. W bibliotece obejrzeć można wyjątkowe prace staszowskiej artystki z zakresu oryginalnych ozdób szklanych. Na otwarciu wystawy pojawili się: burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek. Włodarze osobiście obejrzeli wystawę i pogratulowali artystce kolejnego sukcesu.

Wydarzenie w Bibliotece Uniwersyteckiej, rozpoczął występ Chóru Gospel Katedry Muzyki Wydziału Sztuki UJK Cathedral Voices przygotowany przed dr Katarzynę Lisowską. Studenci zaśpiewali piosenki o tematyce świątecznej. Drugą część świątecznego wieczoru stanowił wernisaż wystawy dr Lucyny Gozdek- „W przestrzeni”.

Artystka mieszka w Staszowie i od lat z dużymi sukcesami zajmuje się projektowaniem i produkcją ozdób świątecznych. Jest współwłaścicielem staszowskiej fabryki GMC, z której bombki zdobią choinki na całym świecie. Dr Lucyna Gozdek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, studiowała w Instytucie Edukacji Plastycznej Akademii Świętokrzyskiej oraz obroniła pracę doktorską „Szklane dźwięki – kompilacyjny obraz idei” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoje projekty z sukcesami wystawia co roku na międzynarodowych targach Christmasworld we Frankfurcie. Prace malarskie artystka pokazuje natomiast na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej twórczość pokazywano m.in. w Krakowie, Kielcach i Rzeszowie oraz za granicą we Lwowie, Użgorodzie, Dniepropietrowsku czy Vikolincu.

www.staszow.pl