Strona główna POWIATY W poszukiwaniu św. Mikołaja

W poszukiwaniu św. Mikołaja

W niedzielę, 12 grudnia, z Parku im. Adama Bienia w Staszowie wyruszył VII Marsz Nordic Walking w poszukiwaniu św. Mikołaja. Wydarzenie ma charakter cykliczny od 2013 r. Jednak ze względu na obostrzenia epidemiczne, jego zeszłoroczna edycja nie odbyła się.

Uczestników zebranych na starcie powitał burmistrz Miasta i Gminy Staszów – Leszek Kopeć. Włodarz tradycyjnie poczęstował wszystkich słodyczami i życzył wspaniałej zabawy. Burmistrz otrzymał od dzieci wykonane przez nie ozdoby choinkowe.

Przed wymarszem krótką rozgrzewkę poprowadziła Marzena Szczypkowska.

Następnie uśmiechnięci i pełni energii sympatycy spacerowania z kijkami wyruszyli w trasę, prowadzącą ulicami Staszowa oraz malowniczymi Lasami Golejowskimi. Grupa poszukiwaczy składała się z dzieci oraz osób dorosłych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy w wydarzeniu wzięła udział grupa staszowskich morsów.

Św. Mikołaj dał się znaleźć dopiero w okolicach Karczmy Świętokrzyskiej, gdzie wręczył uczestnikom upominki.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, w ramach konkursu na realizację zadania publicznego oraz dzięki sponsoringowi z Fundacji Banku PKO BP.

Organizatorami Marszu byli: Grupa Nordic Walking działająca przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie, Stowarzyszenie Aktywni-Korab i OSiR Staszów.

staszow.pl