Strona główna POWIATY mielecki W piątek otwarcie pływalni Smoczka

W piątek otwarcie pływalni Smoczka

Przypominamy, że od najbliższego piątku 12 czerwca ponownie będzie można korzystać z obiektu pływalni Smoczka przy ulicy Powstańców Warszawy. Warunkiem korzystania z obiektu jest spełnienie wymogów sanitarnych określonych  zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29.05.2020 r oraz wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu sanitarnego  z 1.06.2020 r dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii  SARS-CoV-2 w Polsce.

Maksymalna liczba osób, która jednocześnie będzie mogła korzystać z mieleckiego obiektu  to 48 osób, natomiast na jednym torze będzie mogło pływać maksymalnie cztery osoby.

Inne limity osobowe:

-na niecce sportowej – max 24 osoby.

– na niecce rekreacyjnej – max 16 osób.

– w jacuzzi – max 2 osoby.

– na rwącej rzece – max 2 osoby.

– leżanka, bicze wodne, prysznic – po 1 osobie.

Szczegółowe zasady korzystania z obiektu:

1.Zakaz wstępu dla osób z objawami infekcji

2.Obowiązkowa dezynfekcja rąk przez użytkowników po wejściu na teren obiektu oraz po wyjściu z hali basenowej.

3.Obowiązkowe osłony (maseczki) na usta i nos przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.

4.Zachowanie niezbędnego dystansu 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu pływalni (szatnia, natryski) i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m, także podczas pływania w basenie.

5.Przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalniach – obowiązkowa  i  staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem (z użyciem dostępnego mydła) przed wejściem na halę basenową.

  1. Ograniczenie przebywania na obiekcie do czasu kąpieli i przebierania się (zakaz przesiadywania na krzesełkach w holu obiektu).
  2. Zakaz przebywania poza nieckami (wykluczone spacery i przesiadywanie wokół niecek oraz na trybunach widowni)

Z bloku odnowy równocześnie korzystać będzie mogło 6 osób. Usługa masażu możliwa do wykonania wyłącznie po wcześniejszym wypełnieniu na kasie pływalni Ankiety Covid-19. Osoba korzystająca z masażu ma obowiązek założenia osłony na usta i nos

Powyższe zasady obowiązują od otwarcia pływalni tj. od 12.06.2020 r do odwołania.

 

www.mielec.pl