Strona główna POWIATY W Chmielowie trwają prace przy budowie sali gimnastycznej i adaptacji przedszkola

W Chmielowie trwają prace przy budowie sali gimnastycznej i adaptacji przedszkola

Trwają prace wykończeniowe w nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Chmielowie. W chwili obecnej montowane jest wyposażenie oraz kończone są prace przy elewacji. Razem z salą gimnastyczną powstały także dwie nowe sale lekcyjne, dzięki którym zwolni się miejsce na pomieszczenia przedszkola. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec sierpnia.

Jednocześnie ruszyły prace adaptacyjne przystosowujące pomieszczenia na potrzeby przedszkola. Wybrany wykonawca prac – Zakład Instalacji Wod.-Kan. C.O. i Gaz Jacek Wójcik z Majdanu Królewskiego przystąpił do wyburzenia ścianek działowych oraz przebudowy instalacji. Na potrzeby przedszkola wykorzystane zostaną dwie sale lekcyjne oraz pomieszczenia zaplecza w lewym skrzydle budynku na parterze.

Koszt przystosowania pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Chmielowie na potrzeby przedszkola wyniesie nieco ponad 170 tys. zł. Należy także dodać, że sołectwo Chmielów przeznaczyło na ten cel 40 tys. zł z tegorocznego funduszu sołeckiego. Ostateczny koszt przygotowania pomieszczeń przedszkola będzie wyższy, gdyż dojdzie jeszcze zakup mebli i urządzeń. Dopiero wtedy będzie możliwe uruchomienie placówki.

www.nowadeba.pl