Strona główna POWIATY Uwaga! Od czwartku będzie obowiązywał pierwszy stopień alarmowy w całej Polsce

Uwaga! Od czwartku będzie obowiązywał pierwszy stopień alarmowy w całej Polsce

W związku z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów Nr 6 z dnia 17 stycznia 2020 w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących od dnia 23 stycznia 2020 r. od godz. 00:01 do dnia 29 stycznia 2020 r. do godz. 23:59 wprowadza się stopień pierwszy ALFA oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (stopień ALFA-CRP).

Alarmy zostały wprowadzone w związku z organizacją obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Wprowadzone stopnie alarmowe oznaczają:

Wprowadzony pierwszy stopień alarmowy ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Zadania przewidziane do realizacji przez organy administracji publicznej po wprowadzeniu stopnia alarmowego to m.in: wzmożona ochrona i większa kontrola obiektów użyteczności publicznej, informowanie służb w przypadku zagrożenia, sprawdzanie działania środków łączności i procedur alarmowych.
Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego ALFA CRP- zwiększenie czujności i bezpieczeństwa teleinformatycznego, sprawdzenie stanu infrastruktury teleinformatycznej, współpraca z centrami zarządzania kryzysowego.

www.stalowawola.pl