Strona główna POWIATY Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze”

Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze”

Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku w te pędy pobiegniemy, żeby wspólnie otworzyć wyczekiwaną od lat obwodnicę Stalowej Woli i Niska. Jako że nowa droga ma służyć nam – stalowowolanom, to właśnie MY dokonamy oficjalnego otwarcia. To unikalna i jedyna okazja, by pobiec nową arterią. Zapraszamy do udziału w Ulicznym Biegu Obwodnicą „Bezpieczni na drodze”. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymają pamiątkowe gadżety.

Symboliczny Bieg z okazji otwarcia obwodnicy miasta Stalowej Woli na dystansie 6,8 km rozpocznie się o godzinie 12.00 przy wjeździe od Galerii VIVO!. Zapisy na Bieg prowadzi Stalowowolski Klub Biegacza poprzez stronę timekeeper.pl w zakładce „Zawody nowe”, a także w dniu Biegu w biurze zawodów na miejscu od godz. 10:00.

Udział w Biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje limit zgłoszeń. Do startu zostaną dopuszczeni zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat i podpiszą oświadczenie o zdolności do biegu (osoby niepełnoletnie – wymagana pisemna zgoda rodziców /opiekunów prawnych na uczestnictwo w Biegu). Podczas Biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulek sportowych. Zawodnicy bez numeru startowego oraz skracający trasę Biegu zostaną zdyskwalifikowani. Pobranie numeru startowego przez zawodnika oznacza, że zawodnik zapoznał się z regulaminem Biegu, akceptuje go i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

Uczestnicy Biegu klasyfikowani będą w trzech kategoriach wiekowych (16-29, 30-49, 50+), z podziałem na kobiety i mężczyzn. Zdobywcy I-III miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz najmłodszy i najstarszy zawodnik otrzymają puchary. Wszyscy Biegacze natomiast dostaną kolorowe gadżety, wodę i posiłek, a zarejestrowani również pamiątkowe medale. Zawody odbędą się niezależnie od warunków atmosferycznych. Dekoracja zwycięzców odbędzie się bezpośrednio po Biegu.

To nie jedyne atrakcje przewidziane na 15 maja. O 11.00 wystartuje wyścig grupy kolarskiej VOSTER „Stalowa Strzała 24 km”. Po Biegu natomiast obwodnicą ruszy EkoMasa krytyczna na kółkach (rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, itp.). Nie zapomnijcie zabrać ze sobą swoich eko-pojazdów, by móc uczestniczyć z nami we wspólnym otwarciu naszej obwodnicy. Na koniec parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych zainicjuje ruch kołowy na nowej arterii. Ponadto w programie wydarzenia zaplanowane jest darmowe, rodzinne grillowanie z watą cukrową i popcornem.

Organizatorami wydarzenia są: Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury, Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, firma Mostostal, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli i Stalowowolski Klub Biegacza.

Przypominamy, że obwodnica Stalowej Woli jest drogą szybkiego ruchu, z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i przeznaczeniem dla ruchu kołowego. W jej ciągu nie ma też chodników i ścieżek rowerowych. Apelujemy więc o ostrożność w czasie wydarzenia i przede wszystkim już po otwarciu arterii.

 

OtwieraMY OBWODNICĘ Stalowej Woli i Niska

15 maja 2021 / sobota wjazd od ul. Chopina / Galeria Vivo!

11:00 – Grupa kolarska VOSTER – Wyścig „Stalowa Strzała 24 km” 12:00 – Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze” – 6,8 km / kat. 16-29, 30-49, 50+ / po Biegu dekoracja zwycięzców

13:30 – EkoMasa krytyczna na kółkach – 6,8 km / rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, eko-pojazdy /

14:00 – Parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych – Otwarcie obwodnicy

DARMOWE ATRAKCJE: RODZINNE GRILLOWANIE, WATA CUKROWA, POPCORN

 

www.stalowawola.pl