Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Ul. Skrajna po odbiorze

Ul. Skrajna po odbiorze

Zakończono roboty mające na celu zabezpieczenie skarpy osuwiska wraz z przebudową drogi gminnej ul. Skrajnej w Tarnobrzegu wraz z remontem drogi powiatowej ul. Nadole w miejscach włączenia do ul. Skrajnej. Oficjalny odbiór zadania odbył się 1 czerwca.

– Zakres zadania obejmował wykonanie nowego żelbetonowego muru oporowego w miejscu uszkodzonego muru wzdłuż ulicy Nadole, wykonanie konstrukcji oporowej z żelbetowych pali po prawej stronie ul. Skrajnej w od strony skarpy osuwiska i po lewej stronie głównej trasy ul. Skrajnej. Z branży drogowej wykonano nową konstrukcję drogi i chodnika, wybudowano chodnik dla pieszych wzdłuż ulicy Nadole, przebudowano zjazdy, wykonano odwodnienie drogi. Na ul. Skrajnej, przy murze, wykonano balustradę stalową. W dwóch odcinkach ul. Skrajną poszerzono. Z uwagi na fakt, że tworzyło się tam osuwisko w ramach zadania zapewniono nadzór archeologiczny oraz geologiczny – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Wykonawcą zdania była firma AARSLEFF z Warszawy. Koszt wykonania wyniósł 3 miliony 922 tysiące 534 złotych brutto, z czego 1 milion 153 tysiące 298 złote brutto pokryło dofinansowanie, jakie pozyskało Miasto z MSWiA w ramach środków na usuwanie klęsk żywiołowych.

tarnobrzeg.pl