Strona główna POWIATY Udany koncert charytatywny „Gramy dla Renaty Sikory”

Udany koncert charytatywny „Gramy dla Renaty Sikory”

W niedzielę, 6 stycznia, w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny dla Renaty Sikory. Mieszkańcy Staszowa ponownie pokazali, że nie są obojętni na ludzką krzywdę. Dochód z koncertu został przeznaczony na leczenie Pani Renaty, która ucierpiała podczas wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Specjalistyczna rehabilitacja wyceniona została na kwotę 30 tys. zł.

O godz. 16:00 sala widowiskowa Staszowskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi. Wydarzenie poprowadzili wspólnie Anna i Wacław Gogola z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. S. Moniuszki w Staszowie. W koncercie uczestniczyli zaproszeni goście, w tym: burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć, przewodniczący Rady Miejskiej, Ireneusz Kwiecjasz wraz z radnymi, wieloletni dyrektor szkoły muzycznej w Staszowie, Antoni Drózd oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy Staszów. Przy wejściu każdy mógł kupić los biorący udział w loterii fantowej. Na scenie zaprezentowali się: Szkoła Tańca Enigma, 4-latki z Przedszkola nr 4 w Staszowie, 21. Bogoryjska Drużyna Harcerska im. Jedrusiów, uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Staszowie oraz gwiazda wieczoru Maja Wojtaszek z zespołem. W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje przekazanych przedmiotów. Aukcję poprowadziła pomysłodawczyni całej akcji, Urszula Kołc.

Dziękuję Wam przede wszystkim za to, że tak licznie przybyliście, aby wesprzeć tą akcję. Mamy tutaj wspaniałą atmosferę, koncerty i muzykę. Jestem pod wielkim wrażeniem i bardzo się cieszę, że możemy się pochwalić takimi i talentami i pomagać– powiedział ze sceny, burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć.

Koncert był finałem akcji charytatywnych jakie miały miejsce na terenie gminy Staszów. 5, 6 oraz 9 grudnia w Przedszkolu nr 4 oraz w Szkole nr 1 w Staszowie, zostały zorganizowane mikołajkowe kiermasze. Od 10 grudnia na terenie miasta i gminy Staszów, można było znaleźć specjalne puszki na datki wspierające akcję. Dochód z niedzielnego koncertu wyniósł ponad 11 tys. zł. W gminie Staszów, dla Pani Renaty łącznie zebrano 15 tys. 283 zł.

www.staszow.pl