Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Trzymamy kciuki za Michała!

Trzymamy kciuki za Michała!

Dorobek Michała Wojciechowskiego jest imponujący. Sam tylko miniony rok: dwa złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Spale, dwa brązowe medale w Halowych Mistrzostwach Świata Głuchych w Lekkoatletyce w Tallinie, dwa złota w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Szczecinie, złoto, srebro oraz dwa piąte miejsca w Mistrzostwach Europy Głuchych w Lekkoatletyce w Bochum. Michał objęty jest programem Polskiego Związku Sportu Niesłyszących przygotowań do 24. Igrzysk Głuchych w 2021 r.

– Znakomite osiągnięcia sportowe, ale też postawa, siła walki, zaangażowanie powinny być inspiracją zarówno dla podejmujących się sportowych wyzwań, ale i dla zmagających się z własnymi trudnościami, niepełnosprawnościami. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Szczerze gratuluję i tej postawy i fantastycznych wyników – podkreślił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas wizyty Michała Wojciechowskiego w magistracie. Na spotkanie z prezydentem Michał przybył niemalże prosto z Kenii. Dopiero bowiem od kilku dni aklimatyzuje się w Polsce po półtoramiesięcznym obozie sportowym w Afryce. Treningi na dużej wysokości (2400 – 2900 m n.p.m.), z kenijskimi mistrzami maratonów łatwe nie były. Nie każdy biegacz na takie wyzwanie się decyduje. –  Michał lubi wyzwania, lubi sprawdzać się w niemożliwym – swego podopiecznego ocenia Adam Maślanka, trener „Witaru” Tarnobrzeg. Nie ukrywa, że w Michale pokłada wielkie nadzieje. Ale i sam Michał chciałby jak najlepiej się zaprezentować, szczególnie na MŚ Głuchych, które w tym roku odbędą się w Polsce. Wszystkie tegoroczne starty będą „rozgrzewką” przed Tokio, a przypomnijmy, Igrzyska Głuchych odbędą się już w 2021 roku.

Trzymamy kciuki!

Fot. Znakomitych osiągnięć Michałowi Wojciechowskiemu gratulował i dalszych sukcesów życzył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji, Kultury i Sportu Tomasz Krawczuk. Utalentowanemu biegaczowi towarzyszył jego trener Adam Maślanka z Klubu Biegacza „Witar” Tarnobrzeg.

www.tarnobrzeg.pl