Strona główna POWIATY mielecki Trampolina do samodzielności

Trampolina do samodzielności

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pniu rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Trampolina do samodzielności” – warsztaty stolarsko – modelarskie z wykorzystaniem technologii 3D dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Uczestnikami przedsięwzięcia są uczestnicy zajęć aktywizująco – wspierających w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pniu. Projekt jest w całości finansowany przez Bank BNP PARIBAS. Opiekunami są wspaniali wolontariusze z Oddziału Banku BNP PARIBAS w Radomyślu Wielkim.

W ramach projektu ŚDS otrzymał profesjonalną drukarkę 3D ze skanerem, długopisy 3D oraz niezbędne akcesoria do przeprowadzenia warsztatów.

Motyw „Trampoliny” symbolizuje niepohamowaną twórczość oraz dynamiczny rozwój. Głównym celem tych warsztatów jest możliwość nabycia przez uczestników umiejętności pracy w stolarni i modelarni z wykorzystaniem innowacyjnych maszyn i sprzętów.

W ramach planowanych zajęć organizowane są profesjonalne trzymiesięczne warsztaty wraz z wykładami teorii oraz zajęciami praktycznymi dla 20 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną.

W ramach warsztatów odbywają się spotkania teoretyczne połączone z pokazami multimedialnymi zawierającymi dokładną wiedzę na temat zastosowania druku 3D
w stolarstwie i modelarstwie, zajęcia obserwacyjne w firmach wykorzystujących druk 3D, cykl zajęć praktycznych przy tworzeniu szablonów stolarskich, przyrządów, części maszyn oraz tworzeniu prototypów modelarskich, cykl zajęć z tworzenia gotowych produktów przy użyciu wcześniej przygotowanych szablonów i modeli, podsumowanie wiedzy teoretycznej
i praktycznej, egzamin końcowy.

Następstwem będzie uzyskanie certyfikatu „Asystenta Majstra Stolarskiego” dla osób biorących udział w warsztatach, pomagające im w zdobyciu zatrudnienia w zakładach pracy chronionej oraz warsztatach terapii zajęciowej…

 

www.radomyslwielki.pl