Strona główna POWIATY Top Inwestycja Stalowej Woli

Top Inwestycja Stalowej Woli

Miasto Stalowa Wola zostało laureatem w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020 organizowanym przez PortalSamorzadowy.pl. Wyróżniona inwestycja to Mobilny MOF – projekt, którego celem strategicznym jest zmniejszenie oddziaływania systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawa dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Miasta Stalowej Woli i jego obszaru funkcjonalnego. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wirtualnie odebrał nagrodę i wziął udział w debacie online w ramach EEC z przedstawicielami pozostałych dziewięciu wyróżnionych samorządów w Polsce.

– Sukces tego projektu oparty jest na współpracy z sąsiednimi samorządami: Niskiem, Zaleszanami i Pysznicą. Dzięki tej współpracy dokonaliśmy pozytywnej rewolucji w komunikacji miejskiej. Serdecznie dziękuję marszałkowi województwa podkarpackiego Władysławowi Ortylowi za dotację w ramach RPO na ten projekt. Dziękuję również mieszkańcom Stalowej Woli, którzy są głównym motywatorem zmian i wskazują obszary, które należy modernizować – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Laureatów konkursu wybierała Rada Konsultacyjna złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem konkursu było wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Pokazanie samorządów, które osiągnęły inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Debata odbyła się 27 maja, w 30 rocznicę od pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce. Była więc okazją do dyskusji na temat przyszłości samorządu. Poruszono m.in. zagadnienia związane z centralizacją, decentralizacją administracji publicznej, samodzielnością samorządów i współpracą z rządem. Włodarz naszego miasta zaznaczył, że polski samorząd szczególnie teraz powinien mieć swoją tarczę, która pomoże mu ten trudny czas przetrwać.

– Samorząd jako największy inwestor w Polsce musi kręcić kołem zamachowym polskiej gospodarki. Rola samorządu jest tu olbrzymia – powiedział prezydent Stalowej Woli.

 

www.stalowawola.pl